Začátek sezóny 2019 – Leštinka

//Začátek sezóny 2019 – Leštinka

Tak nám začala sezona, zima je snad definitivně pryč. To jsme si říkali týden před akcí tradičního Otvírání sezony, která se konala již tradičně na lomu Leštinka u Skutče. Proč bychom nebyli optimisti, když se teploty šplhali k 22 stupňům. Ale počasí nás převezlo. Říkalo si… Když k tomu otvírání sezony děláte ještě kurz Potápění v suchém obleku, tak to trochu zdramatizujeme. A stalo se. Týden na to o víkendu v termínu akce začalo být pěkně sychravo a teplota spadla k 5 stupňům.

Ale nás to nemohlo odradit od nedočkavosti poslat zimu do kopru a pořádně si zapotápět. Viditelnost nás díky odtátému ledu sice trochu kolísala, ale od 6 metrů se projasnila na přijatelných 6 metrů. Kamarádi co nebyli ve výcviku si skočili do vody a bubliny se začaly objevovat po celém lomu. Druhá početná partička si začala dělat závěrečné ponory kurzu Potápění v suchém obleku. Bylo to prima pozorovat ten cvrkot kolem přípravy výstroje, hlasité povykování a dodávání odvahy skočit do 5 stupňové vody. Jasně… byli jsme v suchu, ale chlad k nám stejně pronikal. Nicméně 40 minutové ponory bohatě stačily, aby si všichni vyzkoušeli pohodu v „sucháči“ a natrénovali potřebné dovednosti. Byla to pohoda. Co jsme viděli? Divokého candáta, rychlého jesetera, raky a mnoho druhů menších rybiček.

No ale co si budeme povídat… Potápění je tak trochu i záminka se potkat, popovídat si a hlavně se kulinářsky uspokojit. Jako vždy jsme celý víkend grilovali od rána do večera. Ochutnali mnoho nových specialit.  Rybičky speciálně naložené v kořenové zelenince, různě naložená masíčka různých druhů a na závěr samozřejmě sladkou tečku – Míša řezy. Každý den jsme pokecali v sauničce.

Prostě jsme si to parádně užili a už se těšíme na další výjezd 10.5. na lom Rumchalpa, kde je velké množství ryb… sumců a štik. No… už se těšíme J

Radek Octopus

2019-05-02T11:41:10+00:00