Rádce při výběru kurzu pro začínající

/Rádce při výběru kurzu pro začínající
Rádce při výběru kurzu pro začínající 2018-06-04T17:05:22+00:00

Rádi bychom Vám poradili s výběrem toho správného kurzu potápění. Po 20 letech  zkušeností a potápěčské pedagogiky již většinou dokážeme jasně nadefinovat pocity lidí při potápění a proto doufáme, že Vám naše rada pomůže. Nicméně daleko lépe a přesněji bychom Vám dokázali pomoci při osobním setkání či alespoň v telefonickém rozhovoru. Ale i tak se Vám pokusíme některé věci podrobněji vysvětlit a tím i poradit.

Základem je chuť se potápět. Mít jasnou inspiraci a touhu. Někdo rád sleduje fascinující svět pod vodou, někdo má rád historii a rád by navštívil nějaký vrak lodi. Někdo chce zažít něco nového. Nicméně základ je, že chci ! Ne kamarád, ne přítel, ne manželka! Jestli chci , dokáže se člověk naučit potápět velmi rychle. Potápění není nic těžkého.

Další důležitou vlastností nutnou k bezpečnému potápění je nemít strach z vody. Myslíme tím fyzický strach z vody. Pak li že plavete na hladině stylem”Paní Radová” a jakákoliv voda v obličeji Vás přivádí k panickým stavům, tak potápění není úplně určeno pro Vás. Na druhou stranu, v případě že voda u obličeje Vám nevadí, nevadí Vám z legrace strčit hlavu pod vodu, ale máte respekt k vodě –  tak je vše v absolutním pořádku a jste ti praví.

Potápění je jednoduché a bezpečné, když se vše dělá klidnou hlavou. Není třeba silných svalů, ale spíše běžná klidná rozvaha. Na žádnou aktivitu, kterou máme v nabídce nemusíte být ve dvojici či v partě. Když nenajdete někoho, kdy šel s Vámi na kurz, je to jedno. Tady se vždy lidé potkají  a dají se potápěčsky dohromady. Tak že žádný strach, že jsem sám či sama.

A nyní k jednotlivým kurzům.Ponor na zkoušku je určen pro lidi, kteří si nejsou jisti svými pocity pod vodou. Potápění by rádi dělali, ale nejsou si jisti sami sebou. Sice třeba aktivně šnorchlují u moře či se potápějí jen s maskou v bazénu, ale z přístrojového potápění mají drobnou obavu. Ideální místo je důvěrně známý bazén, kde naše psychika ví, že nemůžeme nikam spadnout. Vše je důvěrně známé a tudíž se můžeme plně věnovat našim pocitům při prvních krůčcích pod vodou. Zkušený Instruktor dělá vše za Vás a vy se jen necháváte unášet euforickými pocity vznášení a beztíže.  Pro nerozhodnuté či trochu nejisté ideální zkušenost.

Jsou lidi, kteří mají vodu rádi a heslo ” Jsou jako ryby” napsal někdo podle nich. Ti si klidně mohou Ponor na zkoušku ušetřit a můžou se rovnou přihlásit do OWD kurzu. Nic je v podstatě nepřekvapí a vše si náramně užijí. Během krátké doby zvládnou všechny dovednosti a dobrodružství je na dosah.

Neváhejte… je to velmi jednoduché!!!