Rádce pro výběr potápěčské specializace

/Rádce pro výběr potápěčské specializace
Rádce pro výběr potápěčské specializace 2018-06-07T11:05:27+00:00

Rádi bychom Vám poradili s výběrem toho správného kurzu potápění. Po 20 letech  zkušeností a potápěčské pedagogiky již většinou dokážeme jasně nadefinovat pocity lidí při potápění a proto doufáme, že Vám naše rada pomůže. Nicméně daleko lépe a přesněji bychom Vám dokázali pomoci při osobním setkání či alespoň v telefonickém rozhovoru. Ale i tak se Vám pokusíme některé věci podrobněji vysvětlit a tím i poradit.

Potápěčské kurzy potápění se zaměřením na podvodní specializace jsou určeny již certifikovaným potápěčům k získání dovednosti v dalších možnostech potápění. Základní kurz OWD a nebo jeho jiný ekvivalent z jiných potápěčských systémů, umožňuje potápění do maximální hloubky 18 metrů a ve dne. Rozšířením kvalifikace o jednotlivé specializace potápěč získává možnost širšího potápěčského vyžití. Po absolvování volitelných kurzů může chodit do větší hloubky ( do maximální hloubky 40 metrů), může se potápět v noci. Po získání certifikace navigace se lépe orientuje pod vodou, může se potápět pod ledem.
Každý se  vybírá ten typ kurzu, který ho zajímá, je pro něj důležitý.

Po získání dvou specializací je absolvent automaticky povýšen na Speciality diver,  Po získání čtyř specializací je povýšen automaticky na AOWD potápěče. Zde je ovšem ještě podmínka, že absolvent by měl mít zapsaných nejméně 24 ponorů ve svém loogbooku.

S výběrem Vám rádi pomůžeme. Kontaktujte nás.