Egypt – Bratrské ostrovy + Daudaleus

Jedinečné, nádherné a neopakovatelné…

Tak popisují potápěčští návštěvníci jedinečnou čistící stanici na Bratrských ostrovech a Daudaleusu uprostřed moře…

Bratrské Ostrovy (místně nazývané El Akhawein) jsou dvojicí malých ostrůvků na otevřeném moři v severní polovině egyptského pobřeží. Nádherné korálové ptesy plné barev a života. Ostrovy jsou vystouplé vrcholky dvou masivních útesových pilířů, které stoupají z nesmírných hloubek. Toto dva jedinečné korálový útesy lákají hlavně velká zvířata na možnost zbavit se parazitů na čistících stanicích. Můžeme zde vidět často různé druhy žraloků – White tip, Šedé útesové, Kladivouni, Žralok dlouhoploutvý. Mimo žraloků jsou zde občas k vidění Manty, Eagle ray, Simby. Vše je o náhodě a štěstí, ale tyto zvířata se kolem ostrůvků pohybují.

Daudaleus je velmi podobný lokalitě Bratrské ostrovy s tím, že zde z velké hloubky vystupuje k hladině pouze jeden velký korálový útes, ale o to je více a častěji  je navštěvován stejnými typy zvířat. Tento ostrov se nachází ve střední části Egypta a z Bratrských ostrovů po proudu trvá platba celou noc.

Obě tyto lokality patří k nejkrásnějším potápěčským místům Egypta. Doplují sem pouze safari lodě, pobřežní lodě s lidmi z hotelů sem nemají šanci doplout. na lokalitě je tak výrazně méně potápěčů a tím je větší klid pod vodou.

Toto jsou jediné význačné útesy na míle daleko, které působí jako magnet pro obrovská hejna ryb…

Cestou tam a zpět na tyto potápěčské bomby si zapotápíme na dalších nádherných lokalitách plných korálových ryb, mnohožábrých plžů a dalšího mikrosvěta. Cestou je možné také navštívit vrak Salem Expres, který je však díky časově nedaleké tragédii velmi smutný. Ale možnost tu je…

Lokality jsou vhodné jak pro začátečníky v potápění, tak i pro pokročilé

Po mnoha letech jsme změnili přístup k výběru lodě. Vždy jsme se snažili jít cestou slušná cena versus slušná loď. Bohužel se tento systém úplně neosvědčil. Drobné nepříjemnosti jako né úplně dobře fungující klimatizace v horkých měsících, horší tlak vody při sprchování čí občasné netečení teplé vody, žlutá voda z trubek dané špatnou kvalitou odsolovačky vody, nestabilní kvalita zodiaků atd. vedly ke změně pohledu. Po nutné osobní návštěvě Egypta, kdy jsme separovali a ověřovali zaslané nabídky lodí s realitou, jsme uzavřeli kontrakt s majitelem lodi kvalitativně úplně jinde než v předchozích letech. Úplně nová loď s vyšším komfortem a tím i s větší jistotou, že nás nic nemile nepřekvapí a budeme se mít jako v bavlnce. Cena je sice o něco vyšší, ale není to o proti rozdílu v kvalitě lodě tak hrozné. Věříme a víme, že budete spokojeni. A to je nejdůležitější…

Trasa cesty:

0. den – přílet a přesun do přístaviště v Hurghadě, drobný odpočinek, vyplutí a check dive

1. den – potápění  mezi lokalitou Hurghada a Safága

3  den – celodenní potápění Bratrské ostrovy

4. den – celodenní potápění Daudaleusu

5. den – celodenní potápění u Safágy – Panorama reef

6 den –  ponor v okolí Hurghady, návrat do Hurghady a přes do hotelu All Inclusive k bujaré oslavě ukončení safari

7 den – cca ve 03.00 hod přesun na letiště, v 6.00 hod odlet a v cca 10.20 hod v sobotu přílet do vlasti.

Přesný plán potápění bude ještě upřesněn dle pohybu lodi, podmínek a množství lodí na lokalitách. prostě tak, abychom se cítili komfortně.

Informace o ceně

Nově jsme pro Váš vyšší komfort zahrnuly do ceny všechny poplatky, které se nutně platí navíc. Přístavní poplatky, poplatky za Národní parky (všechny trasy jsou Parky), Nitrox… prostě vše, aby jste na lodi mimo bakšiše ( ten je na Vás) neplatili již nic co nemusíte. Také věříme, že oceníte příjemnost, že po Vás na lodi nikdo nebude vybírat tu poplatek za něco, tu zase poplatek něco jiného.

V ceně je tedy zahrnuto: Transfer z a na letiště, plná penze + odpolední svačina, plné pití nealko nápojů ( čaj, cola, sprite, voda,…), pro milovníky kávy opravdové Expresso, předposlední den Velká slavnostní večeře,  6 dní ubytování na lodí,  1 den v hotelu All Inclusive, 6 dní potápění, 12 L lahve, olova,  nitrox ( 70 Euro), všechny marine poplatky a poplatky za parky ( 80 Euro), česky mluvícího průvodce

V ceně není zahrnuto: Letenka se všechny letištními poplatky a dvěma zavazadly 23 kg + 32 kilo sport bag (9900 Kč zařizujeme my), tatranka v letadle, bakšiš cca 50 euro, půjčení potápěčské výzbroje, vízum (25 US na letišti v Hurghadě nebo v Marsa Alamu),  pivo na lodi (3 euro)

Cena : 29.950,- Kč

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na kurz

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2022-08-11T15:30:52+00:00