Egypt – Zabargad, Rocky Isl. + Daudaleus

Jedna z nejkrásnějších tras Egypta..

J
sou tři lokality, které jsou vystrčené daleko do moře a které slouží jako čistící stanice všem velkým rybám v Rudém moři…
Bratrské ostrovy, Daudaleus a Rocky se Zabargadem…

A právě na poslední vdě lokality, tedy na Daudaleus a Rocky se Zabargadem se právě chystáme vyjet.

Na tuto cestu jsme se rozhodli využít loď El Farouk, na které jsme byliv roce 2013. Tato loď skvěle fungovala a místní kuchař nás přiváděl do extáze. Byla velmi pohodlná a prostorná. proto jsme se pro ní letos rozhodli… Fotky jsou ve fotogalerii.

Trasa nás povede z Marsa Alamu přes nádherné lokality jako je Elphinstone, který patří mezí nádherné lokality v dostřelu z pevniny. Další lokalita je oblíbený Dolphin reef, kde se často šnorchluje z velkými hejny delfínů..

Pak již cesta směřuje příme na ostrov Daedalus, nevelký fantastický korálový reef uprostřed moře, kde v těchto měsících je možno vidět velké množství růných druhů velkých ryb… mant, delfínů či žraloků a často i plaché  kladivouny. Tato lokalita je Podvodním Národní parkem s přísnou regulací návštěvníků.


Po 1,5 denní potápění se dále se spustíme níže na jih k hranicím se Súdánem, 40 Km od pobřeží se zde nachází skutečná perla potápění Rudého moře. Zabargad a Rocky Island – dva ostrovy, kousek plavby od sebe, skýtají neuvěřitelně nádhernou podvodní scenérii plnou korálových zahrad a nedotčeného podvodního života. Opět velký výskyt velkých druhů ryb včetně manty, velkého množství druhů žraloků, delfínů, atd. Panenské korálové útesy, stejně jako u Bratrských ostrovů, působí jako podvodní zahrada, která hýří barvami a podvodním životem. Opět po právu je tato lokalita Podvodním národním parkem Egypta.

Zpáteční trasa povede přes St. Johnes reefy, které patří k nejnavštěvovanějším jižním lokalitám Egypta ( podrobnosti o St. Johnes naleznete ve specializovaném povídání o této lokalitě).

Odtud při cestě zpět do Marsa Alamu navštívíme proslavené potápěčské lokality typu Cave reef, Malahi, Claudia reef, Mahsur.

Vhodné jak pro začátečníky, tak pro potápěče pokročilé

Informace o ceně

V ceně je zahrnuto: Transfer z a na letiště, plná penze + odpolední svačina, plné pití nealko nápojů ( kafe, čaj, cola, sprite, voda,…), předposlední den Velká slavnostní večeře s krocanem, 7 dní ubytování na lodí, 7 dní potápění, lahve, olova, česky mluvícího průvodce.

V ceně není zahrnuto: Letenka, všechny letištní poplatky (8900 Kč), Port Galib poplatek ( 25 Euro/ týden),případné zvýšení nadváhy z 15 na 23 kg 1.500,- Kč oba směry, tatranka v letadle, bakšiš cca 30 euro, půjčení potápěčské výzbroje, vízum (15 US na letišti v Hurghadě), vstup do Národního parku (100 euro), Nitrox

Cena : 22.800,- Kč

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na kurz

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2021-10-19T14:32:31+00:00