Keňa

Keňa je zemí, do které se po celý rok pořádají zájezdy za krásnou dovolenou plnou cestování a potápění. Její pobřeží leží v oblasti tropického klimatu. Období listopad až březen je považováno za vyšší sezónu se stálejším počasím. Teploty vzduchu se v listopadu až dubnu pohybují v průměru mezi 28 až 33o C. Období duben až říjen je považováno za nižší sezónu s proměnlivějším počasím. Teplota vody v moři neklesne většinou pod 27o C.

Naše výpravy pro potapěče i nepotapěče směřují do oblasti Watamu, které se nachází 100 km severně od turisticky přelidněné Mombasy. Ubytování v bungalovech s terasou, uprostřed palmového háje Vám poskytuje příjemný zážitek sounáležitosti s místní faunou a florou, jelikož veškerá architektura tohoto hotelu kopíruje africký styl a používá přírodní materiály. K dispozici v ceně pobytu je tenisový kurt, stolní tenis, šlapadla, kajaky, minigolfová dráha a každý večer je pořádaný zábavný program v areálu hotelu od masajských rituálních tanců, hadí šou, až přes fantastické vystoupení známého keňského hudebního souboru.

Potápění v podmořské rezervaci, která se nachází v těsné blízkosti hotelu, Vám umožní setkání s desítkami různých živočichů, typických pro Indický oceán. Díky otevřenému vodnímu prostoru je zde velká pravděpodobnost setkání s mantou, žralokem velrybím atd. Ponory jsou zajišťovány potápěčskou PADI základnou s kompletním servisem.Novinkou v naší nabídce je týdenní potápěčské safari k ostrovu Pemba, vzdálenému 30 mil severně od Zanzibaru. Jedno z nejznámějších míst Indického oceánu nám umožní potkat,zvláště v období leden až březen, vyhledávané žraloky velrybí, kladivouny i bělocípé, manty a mnoho dalších zástupců korálových útesů. Loď M.Y.Seepaert je 32m plachetnice se šesti dvoulůžkovými kajutami, upravený k maximálnímu pohodlí potápěčů.

Hotelový program si většinou zpestřujeme 2 denním safari do vnitrozemí Keni, do Kimany pod Kilimandžáro, kde můžeme v přírodních podmínkách pozorovat známé i méně známé zástupce africké divočiny.

Tentokrát jsme pro Vás připravili výpravu, kde si podle svého můžete vybrat ze dvou možných programů.

1. Dvoutýdenní relax v resortu ve Watamu s možností denního potápění ( dva ponory dopoledne, odpoledne volno – velký příliv a odliv – až 4 metry). K této variantě se skvěle hodí letecké safari pod Kilimandžaro.

2. Kombinovaná cesta – První týden potápěčské safari na Pembu, druhý týden relax v resortu ve Watamu s možností denního potápění ( dva ponory dopoledne, odpoledne volno – velký příliv a odliv – až 4 metry). I zde je možno pro aktivní cestovatele připojit letecké safari pod
Kilimandžaro.

Informace o ceně

Cena obsahuje

Letenky Vídeň – Mombasa – Vídeň, veškeré transfery, na resortu ubytování dle požadavku, all inclusive ( plná penze a k jídlu veškeré pití alko i nealko – vino a pivo), sportovní vyžití, u safari na Pembu plná penze + neomezené potápění, u safari do Kimany pod Kilimandžaro transfery, ubytování, plná penze, kompletní program po oba dny v buši.

Cena neobsahuje

Transfer do Vídně, pojištění, u safari na Pembu nealkopití (je však levné)

Cena

Dva týdny v resortu ve Watamu 49.950,-Kč

Příplatek za klima na dva týdny 2.530,-Kč – není třeba

Příplatek za jednolůžkový pokoj na 2 týdny 7.860,-Kč

Safari na Pembu + resort ve Watamu 61.510,-Kč

Letecké safari do Kimany pod Kilimandžaro 7.930,-Kč

Ponor na základně ( každý 11 je free) 20 Euro

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na kurz

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2022-08-11T15:30:52+00:00