Rumchalpa

Jeden z nejvíce zarybněných lomů České republiky.
Lom se nachází těsně před obcí Kumburský újezd na výpadovce do Nové Paky. Je zde příjemné zázemí s možností ubytování jak v letních chatičkách po 4 osobách a nebo uvnitř obytného komplexu v době, kdy počasí již není tak teplé. Součástí obytného domu je klubovna a krásně udělaní sauna s příjemným zázemím odpočívárny.

Samotný lom je velmi bohatý na floru a faunu. Velké množství života od velkých sladkovodních predátorů jako jsou sumci ( 6 – 8 kusů včetně albínů), velké štiky přechází v další rybí druhy jako tolstolobici, okouni, červenopeřice až k velkému množství korýšů. Sladkovodní raci jsou opravdu všude… jen hledat.   Velmi krásné je potápění kolem podvodních lián, které rostou v hojném počtu na protější levé straně. Právě tam se schovává největší množství sumců a štik.

Maximální hloubka lomu je kolem  17 metrů a z atrakcí nepřírodního původu je k dispozici podvodní prohlídka kloubového autobusu Ikarus.
Tento nádherný lom má však jedno malé úskalí a to je jeho proměnlivá viditelnost. Jsou období, kdy je zde možné zažít viditelnost 15 metrů, ale také metr. vše je do značné části ovlivněno deštěm, protože na druhé straně lomu je na skalnatém podlaží nad lomem rudá hlinka, která  při dešti steče do lomu a viditelnost je pryč.

I tak je tento lom nádherný a při troše štěstí zde člověk zažije nádherné ponory

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Dan

Potápí se přes 10 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Přihlásit se na zájezd

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Reference na zájezd

Fotogalerie zájezdu

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

Potápění na zkoušku v bazénu

Vyzkoušejte si potápění na zkoušku v důvěrně známém bazénu, aby jste měli jistotu, že se Vám potápění bude opravdu líbit. Vše zařídíme, o nic se nemusíte starat. Vy jen relaxujte pod vodou. Když nebudete chtít přijít sami, tak darujte Voucher a využijte slevu pro dva lidi

Zobrazit kurz

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2023-11-30T11:41:38+00:00