Potápění ve sladké vodě

//Potápění ve sladké vodě
Potápění ve sladké vodě 2019-02-05T09:47:42+00:00

Project Description

Přestože by se mohlo zdát, že potápění je především ryze mořskou záležitostí, tak opak je pravdou. Když Vás potápění baví, tak nechcete čekat na dovolenou, aby jste se mohli zanořit. Pozorování podvodních živočichů, opájet se krásou z beztížného stavu můžete i velmi pohodlně u nás v Čechách či v sousedních zemích. Záleží, jací jste cestovatelé.

Soukromé lomy pro potápění: V Čechách existují soukromé lomy, které jsou určeny pouze a jedině na potápění. Voda je zde většinou průzračně čistá ( mimo extrémně horkých dní v létě) a je uměle hodně zarybněná, aby bylo pod vodou na co koukat. K vidění v lomech tu jsou klasické sladkovodní ryby jako štiky, sumci, jeseteři, kapři, okouní a mnoho dalších. samozřejmostí jsou raci, velké kolonie sladkovodních ústřic a škeblí. Je zde vytvořen unikátní ekosystém, který zaručuje po většinu roku krásně čistou vodu a pro potápěče je tu mnoho věcí k vidění.
Většina lomů se však nespokojí jen florou a faunou, ale návštěvníkovi přichystá i další překvapení. Třeba v podobě podvodního skanzenu na téma ” Dolování a zpracování žuly” – Lom Leštinka, nebo v podobě různých typů vraků jako je autobus, vrtulník, miniponorka, atd – lomy Borek, Rumchalpa či Bořená hora. Na lomech je zázemí s možností dát si něco dobrého, v případě zájmu je možno se i ubytovat strávit víkend. Prostě pohoda u vody…

Rakouská jezera: Naší velice oblíbenou destinací na potápění jsou jezera v sousedním Rakousku. Voda je zde opět nádherně průzračné a díky obrovským rozlohám je zde neuvěřitelné množství podvodních lokalit, které lákají k prozkoumání. Ryb je zde méně, za to vyniká velká variabilnost podvodní krajiny. Zatopené skalní masivy, zatopené lesy, občas potopená loď… i zde je na co koukat.

Řeky a vodní nádrže: Je to sice již náročnější potápění, protože ne vždy je viditelnost dobrá, ale o to více láká svým dobrodružstvím. Často zavítáme do okolí Slap a Orlíku a dle starých podvodních map objevujeme vesnice, které tu stály před tím, než byla plocha násilně zatopena. Je velmi zajímavé se zanořit do lokality bývalé vesnice, nalézti  budovu bývalého kostela, o kousek dále autobusovou zastávku hned vedle konzumu, stavení obytná i užitková. Dýchne na Vás duch objevitele. I toto potápění má velkou přidanou hodnotu.

Potápění je nádherně a v podstatě je jedno, kde se potápíte. Záleží  jen na Vás a na Vaší chuti zažít něco zajímavého..