Potápění v Egyptě

//Potápění v Egyptě
Potápění v Egyptě 2019-02-05T09:47:39+00:00

Project Description

Potápění v Egyptě věnujeme zvláštní pozornost. Celý svět závidí Evropě nádherné Rudé moře, které je jen 4 hodiny letu z většiny Evropských měst. Jedinečnost Rudého moře tkví v nádherných korálových útesech, které jsou k vidění v podobné kvalitě pouze v Indonésii či v ještě vzdálenější Mikronésii. Nejsou tu tak často k vidění tkz. velké ryby jako Žralok velrybí, Manty či velké zástupy žraloků, ale velká hejna ryb, jedinečně kvalitních korálů či obrovský výskyt drobného mikro života.

Většina návštěvníků skončí v hotelech, které tu jsou zastoupeny v obrovském množství. Když by člověk měl chuť být součástí hotelového komplexu, tak se doporučujeme  vyhnout Hurghadě i Sharm-el-Šejku a spíše zakotvit v oblasti Marsa Alámu. Hotely jsou zde novější, služby lepší a moře výrazně čisčí a barevnější.

My však do hotelů nejezdíme. V rámci našich cest si jako skupina pronajímáme velkou 40 metrovou 4 patrovou loď, kde každá kajuta pro dva má své vlastní příslušenství. Velmi luxusně a vkusně zařízená jachta s námi odrazí od břehů a plujeme na místa, kam se potápěči z hotelů nikdy nedostanou. Na panenské korálové útesy vzdálené i 60 km od pobřeží. Jsou naprosto úchvatné. Plujeme ještě dále na jih až pod poloostrov Ras Banas, na lokality jako St. Johnees reef, či na vzdálenější Brothers Islands, Daudaleus či Rocky a Zabargad. Jsou to neuvěřitelné lokality plné života s možnosti vidět právě vzácné Manty, různé typy žraloků, šnorchlujeme s delfíny v místech jejich teritoria atd. Je to prostě typ nádherného potápění a na týden na lodi se jen tak nezapomíná. Houpání lodi si člověk moc neužije, protože loď je dostatečně veliká a stabilní.

Pojďte to také zkusit. Jezdí s námi na výlet  i tkz. nepotápěči. Stojí to za to!!