Rekreační potápění na nádech

//Rekreační potápění na nádech
Rekreační potápění na nádech 2019-02-05T09:45:49+00:00

Project Description

Velice oblíbená činnost u moře na dovolené. Vezmeme si masku a šnorchl a jdeme potápět do vody. Jednoduché pozorování podvodního života z hladiny. Ti zdatnější občas zajedou pod hladinu a při správném vyrovnávání tlaku se dostanou někdy i hezky hluboko. Je však důležité správně vyrovnávat tlak v uších, aby toto nádherné potápění nebolelo. Na ušní bubínek je totiž během sestupu vytvářen určitý tlak, který je potřeba vyrovnávat. Vyrovnávání je poměrně jednoduchý úkon a zvládne ho každý.

Někdy si lidé mylně zapomínají přibalit ploutve s pocitem, že je to zbytečná komplikace navíc. Opak je pravdou. Ploutve Vám zvětšují plochu, kterou tlačíte na vodní hladinu a tím máte ve vodě větší stabilitu a jistotu pohybu. Nohy Vám neklesají dolů, ale krásné zůstávají na hladině. Tím máte při šnorchlování větší pohodu a klid. Navíc, kdyby se objevil lehký proud, tak velice snadno doplavete bez větší námahy bezpečně ke břehu. Věnujte tedy velkou pozornost svému vybavení. Mělo by být vybráno přesně “Na Vás”, aby vše sedělo a měli jste příjemný pocit. Specializovaná prodejna by Vám měla pomoci vybrat opravdu správné vybavení pro Vás

Máte li zájem, zúčastněte je jednoduchého kurzu Správné šnorchlování, kde se kompletně probírá veškerá problematika se vyrovnáváním tlaku, techniky správného zanoření pod hladinu, teorie o správném výběru vybavení ( vhodné materiály, typ ploutví, atd)