Kurz potápění Stress & Rescue

Potápění je velmi bezpečný typ odpočinkové aktivity. Vše je velmi bezpečné a provozní servis potápěčských základen už v podstatě dotažen k absolutní pohodě a příjemnému odpočinku pod vodou. Potápěčská technika dospěla po mnoha letech u kvalitních značek ke skoro 100% bezporuchovému stavu.. Nicméně jak všichni víme, čert nikdy nespí.

I přes absolutní bezpečnost je mnoho věcí, které člověk naplánovat nemůže. V málo pravděpodobných situacích, i přes pravidelný servis, se porouchá dýchací aparát . Nebo selže zdraví samotnému jedinci pod vodou a s potápěním to nebude mít nic společného (Infarkt či jiné potíže). Variant je mnoho a je dobré být vždy připraven..

Tento jedinečný kurz je zaměřen jak na znalosti a dovednosti pomoci lidem pod vodou i nad vodou na potápěčských lokalitách, ale kurz pomůže i Vám samotným ve vašem potápění. Vždyť pochopit některé principy chování lidské psychiky, jejich reakcí – správných i nesprávných- pomůže v bezpečnosti i našeho vlastního potápění. Každý odpovědný potápěč by měl umět pomoci a čeká, že jeho buddy bude umět to samé.

Myslíte to s potápění vážně? Tento kurz Vás posune někam dál… dál mezi odpovědné a připravené!!!!!

Jak to probíhá?

Před samotným kurzem budete vyzváni k absolvování klasického kurzu První pomoci (BLS), kterou v našem centru provádí lektorka Červeného kříže pod hlavičkou DAN.  Tato nedílná součást zdravotnického vzdělání je povinnou součástí kompletního celku Stress & Rescue a není zahrnuta v základní ceně. Při plánování celého kurzu se bude domlouvat společně datum a čas této nezbytné části. Více podrobností najdete na našich stránkách v kategorii Zdravotní kurzy DAN – Kurz první pomoci BLS.

Samotný kurz se skládá ze dvou velkých částí:
1. Teorie  – 6 modulů teorie zakomponovaných do dvou výukových částí Vás podrobně seznámí  s problematikou Stresu, jeho počátků, rozvoje a dopadů na průběh potápění v části první. Podrobně se zde popisují jednotlivé povahy lidí a jejich chovaní ve stresových situací.
V druhé půlce se teorie věnuje situacím, kde již nastala potřeba a nutnost provést záchrannou akci se všemi důsledky a dopady. Správné reakce a úsudek jdou ruku v ruce s praktickou výukou..

2. Praktické nácviky ve vodě – po teorii přichází zákonitě praxe ve vodě, kde nejdříve v kontrolované vodě a pak již na otevřené vodě se nacvičují dovednosti spojené se záchranou. Jak správně přistoupit k topícímu se potápěči, který může být pasivní ale i agresivní, jak ho stabilizovat a při tom neohrozit sám sebe jsou jasná témata, která je třeba prakticky nacvičit. Nic těžké to není, jen je třeba vědět jak…

Všechny naše učební materiály jsou online jak  pro váš mobilní telefon, tak i pro PC či Apple . Všude jsou názorná videa. Můžete se učit vždy když máte čas, bez knížek a papírů

Po absolvování kurzu potápění obdržíte potápěčskou kvalifikaci Stress &  Rescue, které o Vás lecos napoví. Připravenost se vždy cení!!!

Instruktoři kurzu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Přihlásit se na kurz

Na tento kurz dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Reference na kurz

Linda Cihelková

Absolvovaný kurz: Stress & Rescue

Perfektní! Kurz nejenže splnil, ale dokonce předčil moje očekávání! Teorie vyložena naším panem instruktorem jasně, k věci a se zdůrazněním a opakováním všeho podstatného v kontextu na plánovaný praktický výcvik a především možné situace, které opravdu mohou v reálu nastat. Samotný praktický nácvik? Jedním slovem “hustý”, ale v nejlepším slova smyslu. Nácvik, jak se popasovat s vlastní výstrojí. Simulace různých krizových situací, nácvik správného vyhodnocení a reakce na ně. Záchrana potápěče. A nic nám neodpustil !!! Asi tak 100x mi proběhlo hlavou: “těžko na cvičišti, lehko na bojišti”. Z bazénu jsem lezla parádně vyšťavená, ale s pocitem, že jsem se faaakt něco naučila a mám představu, co dělat/nedělat, když se “něco přihodí”.

Fotogalerie kurzu

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Cestujte s námi za potápěním

Pojeďte s do nejkrásnějších potápěčských destinací

Lom Bořená hora

Krásné potápění blízko Prahy. Potápěčský areál je velmi prostorný a každý si tam může najít klidné místo. Ve vodě několik vrakových atrakcí jako je vrtulník či mercedes sedan. K vidění kapři, štiky, tolstolobici. Výcvikové plato na procvičování. Doporučujeme

Zobrazit zájezd

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2023-02-07T20:35:23+00:00