Rádce při výběru dětského kurzu

/Rádce při výběru dětského kurzu
Rádce při výběru dětského kurzu 2018-06-04T17:09:45+00:00

Rádi bychom Vám poradili s výběrem toho správného kurzu potápění pro Vaše dítě. Po 20 letech  zkušeností a potápěčské pedagogiky již většinou dokážeme jasně nadefinovat pocity dětí při potápění a proto doufáme, že Vám naše rada pomůže. Nicméně daleko lépe a přesněji bychom Vám dokázali pomoci při osobním setkání či alespoň v telefonickém rozhovoru. Ale i tak se Vám pokusíme některé věci podrobněji vysvětlit a tím i poradit.

 

Úvodem důležité upozornění. Pro děti by vodní aktivity měli být odměnou a ne za trest. V případě, že dítě nemá z vody dobrý pocit… v podstatě ji nemá rádo, je zbytečné ho do něčeho nutit a už vůbec ne na jakémkoliv našem kurzu. Myslet si, že se to pod našim odborným vedení zlomí, když dítě bude muset, je nerozumné a k samotnému dítěti kruté.
Naopak… děti, které milují vodu, budou pod naším vedením neobyčejným způsobem růst a vztah k vodě se ještě prohloubí. Dovednosti jako koncentrace a soustředění, znalosti svých možností a sil – to je jen stručný výčet přidané hodnoty k zábavě, kterou dítě u nás zažije. Vše provádíme hravou formou. Víme, že nejvíce děti spolupracují, když se baví a jsou spokojené. A tak to má být!!! Vřele doporučujeme postup po sobě 1 a 2 stím, že po skončení dvojky je možno jen kousíček dodělat a je rovnou hotový program 3. Nebo je varianta po programu 1 přejít rovnou na program 3. Zde je však vhodné navzájem vše prokonzultovat, aby se vybrala nejvhodnější varianta

Pro děti tedy máme připravené tři nádherné kurzy, které na sebe navazují. Je samozřejmě je možné jednotlivé kurzy přeskakovat, záleží na dovednostech dítěte.
Následujícím popisem se Vám pokusíme ve zkratce poradit.

 1. Dětský kurz šnorchlování – freediving – pro děti od 8 – 13 let a ( po domluvě můžeme u mladší), znalost plavání podmínkou
  Nádherný kurz, kde se dětí učí správně dýchat, učí se koncentraci a i ti neposední hyperaktivci za chvíli přijdou na to, že dokáží více a doplavou pod vodou dále, když se sami zklidní – motivace je jasná. Učí se zde správné techniky plavání s ploutvemi, vyrovnávání tlaku při potápění do hloubky, rozložení dechu a sil.  Jako první vstup do světa potápění ideální! Podívejte se na krásné video z tohoto kurzu..
 2. Dětský kurz Rangers – pro děti od 10 – 14 let, ideálně navazovat po Dětské Freedivingu.
  Tento kurz je přípravka na potápění. Děti po zkušenostech z Dětského freedivingu se na tomto kurzu Rangers učí potápět s dětskými sety přístrojového potápění. Učí se pomalejším a hravějším tempem vše co se učí v klasickém kurzu potápění OWD Junior. Děti většinou potřebují delší čas, aby si vše správně zapamatovali a je potřeba vše déle procvičovat. Dovednosti jim jdou rychle, jen ta automatizace pohybu je někdy delší. Ale zde se vše hravou metodikou SSI krásně zvládá. Děti jsou celou dobu pod vodou se správným vybavením.. v neoprenu a tlakovou lahví dětské velikosti na zádech. Důraz je zde kladený odpovědnost, kdy děti v buddy teamu se učí si navzájem pomáhat. Vše opět hravou formou. Velmi doporučujeme.
  Po skončení tohoto kurzu je možné po dohodě jen kousek dovedností  dodělat a dítě (10 let a výše) můžeme mít doživotní mezinárodní průkaz potápění
 3. Owd Junior – pro děti od 10 – 15 let za doprovodu rodiče či jiného zmocněného zákonného zástupce
  Klasický kurz potápění pro děti s mezinárodním potápěčským průkazem je určen již mentálně vyspělejším dětem a vždy doporučujeme verbální konzultaci.
  Nádherný kurz, který dětem umožní zúčastňovat se potápěčských aktivit všude na světě s regulací hloubky do 12 metrů maximálně.
  Vrchol pyramidy – potápění je tu

V případě, že by Vám bylo ještě co si nejasné, volejte, mailujte a rozhodně nefaxujte :-). Rádi Vám vše detailněji vysvětlíme!!!