Dětský kurz Freediving

Omezený počet míst, v případě zájmu se hlaste s předstihem

Kurz je určen jak pro začínající, tak i pro pokročilejší dětské plavce. Často děti, které špatně plavou, jsou při použití ploutví nadšeni, protože právě ploutve slouží k jejich větší stabilitě a většímu pocitu bezpečí.

Dětský kurz šnorchlování neboli freedivingu je určen pro rodiče, kteří chtějí prohlubovat a zlepšovat dovednosti dětí v jejich přirozeném prostředí nad i pod hladinou. Vždyť voda je jejich hlavní živel a zlepšováním šnorchlovací a dechové techniky se výrazně zlepšují a zvyšují dovednostní parametry dětí. Vše formou hry a správné metodiky… V neposlední řadě dochází i k postupnému posílení imunity dětí postupným a cíleným otužováním..

Celosvětové uznávaný mezinárodní výukový systém SSI se zabývá touto problematikou přes 40 let své existence. Velmi dobře se jí podařilo propojit přirozené aktivity dětí ve vodě s dechovým cvičením, tělesný rozvoj s hrou… vše nenásilnou a příjemnou formou… Metodika je založena na postupném přidávání obtížnosti jednotlivých dovednostních prvků, tak aby děti byly aktivitou nadšeni, spolupracovali. Vše za přísných bezpečnostních prvků, které jsou jasně stanoveny ve standardech jednotlivých kurzů. Bezpečnost je absolutní základ…

Naučíme děti zábavnou formou koncentraci a znát hranice vlastních sil… Darujte dětem fantastické zážitky pod i nad vodou..

Jak to probíhá?

Kurz se skládá z 6 + 1  výukových hodinových lekcí na bazénu dle výukových standartu SSI. Učební plán je rozdělen do 3 sekcí… na začátku cvičení na mělčině (1 hod), cvičení s ABC na mělčině (1 hod), kombinované cvičení s ABC na mělčině a hloubce (4.hod). Poslední hodina je určena vyzkoušení potápění s přístrojem, kdy děti pod dohledem instruktorů si vyzkoušejí dětské potápění v bazénu

Vše pod dohledem zkušených instruktorů SSI, vyškolených pro práci s dětmi, kteří se řídí jasným pravidlem, že tato aktivita je úspěšná jedině při maximální spolupráci a nadšení dětí.

Žádné dítě se do ničeho nenutí, nezvyšuje se hlas a ani se nepraktikují postupy některých  plaveckých škol, kde často děti trpí stresem při nesprávném pedagogickém chování.

Předpoklady pro kurz

Věk 8 – 12 let ( je možné se individuálně domluvit jak na mladším tak i na starším dítěti), vlastní ABC ( možno zakoupit s výraznou slevou v naší prodejně), koupací čepice ( hygienický požadavek většiny bazénů), dítě musí umět alespoň lehce plavat a nemělo by mít panickou hrůzu z vody…. 🙂

Bazén

Samotné lekce se provádí jednou týdně a to vždy v úterý od 17.00 – 18.00 hod na bazénu areálu Technického střední školy na Zeleném pruhu na Praze 4. Je nutné, aby vždy byl dodržen čas srazu před bazénem a to vždy nejpozději v 16.40 z důvodu hladkého časového harmonogramu… chtěli bychom využít opravdu plných 60 minut času na bazénu.

Po absolvování kurzu mohou děti pokračovat do zážitky nabitém dětském kurzu potápění Rangers

Instruktoři kurzu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Dan

Potápí se přes 10 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Přihlásit se na kurz

Kurz šnorchlování - Dětský Kurz Freediving

Cena: 4 800 Kč

Posledních 4 volných míst!Reference na kurz

Borbora Niebrojová 11. let

Absolvovaný kurz: Kurz šnorchlování - Dětský Kurz Freediving

S Radkem jsem si to moc užila, pokaždé jsme se naučili něco nového a byla to zábava. Nic podobného jsem dříve nezkoušela, čehož trochu lituji. A i ti, co dříve byli neplavci se hrozně zlepšili. Každému bych kurz doporučila. Kdokoliv o tom zjistí a nebude to chtít zkusit, neví o co přichází.

Fotogalerie kurzu

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Cestujte s námi za potápěním

Pojeďte s do nejkrásnějších potápěčských destinací

Egypt – Jižní safari z Marsa Alamu

Velmi pohodová letní prázdninová plavba po nejkrásnějších lokalitách jižně z Marsa Alamu vhodná pro pokročilé pohodáře, dětské, začínající či dlouho neaktivní potápěče. Fantasticky barevné potápění na příjemných a ne moc hlubokých lokalitách s krásně teplou vodou. Doporučeno i celým rodinám jako prázdninová aktivní dovolená. Loď jsme vybírali osobně!!!

Zobrazit zájezd

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2024-06-18T14:43:39+00:00