Dětský kurz Freediving

Kurz je určen jak pro začínající, tak i pro pokročilejší dětské plavce. Často děti, které špatně plavou, jsou při použití ploutví nadšeni, protože právě ploutve slouží k jejich větší stabilitě a většímu pocitu bezpečí.

Dětský kurz šnorchlování neboli freedivingu je určen pro rodiče, kteří chtějí prohlubovat a zlepšovat dovednosti dětí v jejich přirozeném prostředí nad i pod hladinou. Vždyť voda je jejich hlavní živel a zlepšováním šnorchlovací a dechové techniky se výrazně zlepšují a zvyšují dovednostní parametry dětí. Vše formou hry a správné metodiky… V neposlední řadě dochází i k postupnému posílení imunity dětí postupným a cíleným otužováním..

Celosvětové uznávaný mezinárodní výukový systém SSI se zabývá touto problematikou přes 40 let své existence. Velmi dobře se jí podařilo propojit přirozené aktivity dětí ve vodě s dechovým cvičením, tělesný rozvoj s hrou… vše nenásilnou a příjemnou formou… Metodika je založena na postupném přidávání obtížnosti jednotlivých dovednostních prvků, tak aby děti byly aktivitou nadšeni, spolupracovali. Vše za přísných bezpečnostních prvků, které jsou jasně stanoveny ve standardech jednotlivých kurzů. Bezpečnost je absolutní základ…

Naučíme děti zábavnou formou koncentraci a znát hranice vlastních sil… Darujte dětem fantastické zážitky pod i nad vodou..

Jak to probíhá?

Kurz se skládá z 6 + 1 výukových hodinových lekcí na bazénu dle výukových standartů SSI. Učební plán je rozdělen do 3 sekcí… na začátku cvičení na mělčině (1 hod), cvičení s ABC na mělčině (2 hod), cvičení s ABC na hloubce (3 hod). Poslední hodina je určena pro společné aktivity s rodiči na bazénu, kde děti ukazují, co se v kurzu  naučili a jak posunuly v plavání pod vodou dovednosti výrazně dále než na začátku kurzu.

Vše pod dohledem zkušených instruktorů SSI, vyškolených pro práci s dětmi, kteří se řídí jasným pravidlem, že tato aktivita je úspěšná jedině při maximální spolupráci a nadšení dětí.

Žádné dítě se do ničeho nenutí, nezvyšuje se hlas a ani se nepraktikují postupy některých  plaveckých škol, kde často děti trpí stresem při nesprávném pedagogickém chování.

Předpoklady pro kurz

Věk 8 – 12 let ( je možné se individuálně domluvit jak na mladším tak i na starším dítěti), vlastní ABC ( možno zakoupit s výraznou slevou v naší prodejně), koupací čepice ( hygienický požadavek většiny bazénů), dítě musí umět alespoň lehce plavat a nemělo by mít panickou hrůzu z vody…. 🙂

Bazén

Samotné lekce se provádí jednou týdně a to vždy v úterý od 17.00 – 18.00 hod na bazénu areálu Technického střední školy na Zeleném pruhu na Praze 4. Je nutné, aby vždy byl dodržen čas srazu před bazénem a to vždy nejpozději v 16.40 z důvodu hladkého časového harmonogramu… chtěli bychom využít opravdu plných 60 minut času na bazénu.

Po absolvování kurzu mohou děti pokračovat do zážitky nabitém dětském kurzu potápění Rangers

Instruktoři kurzu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie kurzu

Reference na kurz

Borbora Niebrojová 11. let

Absolvovaný kurz: Kurz šnorchlování - Dětský Kurz Freediving

S Radkem jsem si to moc užila, pokaždé jsme se naučili něco nového a byla to zábava. Nic podobného jsem dříve nezkoušela, čehož trochu lituji. A i ti, co dříve byli neplavci se hrozně zlepšili. Každému bych kurz doporučila. Kdokoliv o tom zjistí a nebude to chtít zkusit, neví o co přichází.

Přihlásit se na kurz

Na tento kurz dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

Všechny články z blogu

Cestujte s námi za potápěním

Pojeďte s do nejkrásnějších potápěčských destinací

Maledivy

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA !!!
Maledivy jsou rájem všech potápěčů pro svoji nádhernou faunu.. Manty, Želvy, Žraloci, Rejnoci, Velrybí žraloci…. Fantastický kýčovitý ráj… Kdo neuvidí, tak neuvěří… V této Covidové době super potápění. Lodě tam skoro 9 měsíců stály a nyní je to bomba !!!

Zobrazit zájezd

Socorro – Fantazie pod vodou

Soccoro patří mezí TOP lokality potápění na světě. Je součástí souostroví Revillagigedos. Ostrov Soccoro je 250 mil od pevniny. Jedinečný výskyt obrovských mant, kladivounů, 8 – 9 druhů žraloku včetně velrybího dělá z této lokality ráj pod vodou. Navíc jedeme v čase Keporkaků, tak že je na co se těšit

Zobrazit zájezd

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2020-10-22T10:31:45+00:00