Francie – Nejkrásnější vraky I. a II. světové války

Týdenní pobyt na Francouzké rivieře zaměřené na vrakové potápění!!!!

Toto mimořádným pobytem na francouzkém pobřeží se bude lišit od podobných akcí v Egyptě nebo na Maledivách tím, že každý večer budeme po potápění v pohodlí  pobřežního městečka degustovat skvělá francouzká vína a sýry… prostě na sebe necháme dýchlnout atmosferu jižní Francie. Potápěčské cesty nás povede po nejznámějších vrací z I a II světové války. K vidění budou nejenom válečné lodě, ale i letadla a perlou bude jistě návštěva velmi zachovalé ponorky Le Rubis. Milovníky rybiček budou jistě zajímat velká hejna malých i velkých ryb, které se vždy točí kolem vraku, protože jsou zde  chráněni před sítěmi rybářů. Magnetem však jistě bude výskyt velkých mořských uhořů, často větších než velké mureny v egyptě.

Avšak nutno podotknout, že tato cesta nebude vhodná pro začínající potapěče s kvalifikací OWD a její ekvivalent v jiných výukových systémech. Operační hloubky se budou pohybovat kolem 30 – 50 metrů. Minimální kvalifikace je tedy AOWD s tím, že je možné tento kurz zde dělat … čili budeme pro zájemce dělat hloubkovou specializaci.

Ubytování bude zařízeno v nádherných prostorných chatičkách pro 4 a nebo 6 lidí. Nic velkého, jak je ve Francii zvykem, ale plně dostačující pro pohodlné vegetování rodiny či party známých. Samostatné ložnice zajištují i velmi příjemné soukromí

Popis některých vraků, na které se určitě podíváme

Togo

Vrak Togo který byl potopen německou ponorkou která číhala v zátoce Cavalaire. Po zásahu byla loď Togo rozpůlena na dvě části. Přední leží v hloubce 58 metrů na písečném dně. Zadní leží o 100 metrů dále v hloubce 69 metrů. Vrak byl nalezen v roce 1977.

Le Rubis

Tato ponorka má za sebou bouřlivou historii druhé světvé války. Byla postavena roku 1932, mohla přenášet až 32 min, měla 5 torpéd na zádi a dva kanóny na palubě. Je 66 metrů dlouhá, 7 metrů široká a 8 metrů vysoká. Díky válečným zásluhám unikl Le Rubis roku 1957 demolici . 31 ledna roku 1958 byl se ctí potopen poblíž výběžku Camarat kde dodnes odpočívá v hloubce mezi 35 – 42 metry.

Wildcat

Vlastníkem tohoto letounu byl Royal Navy. Wildcat byl potopen za dodnes nevysvětlitelných okolností. Letoun leží v záhadné poloze na zádech s otevřeným kokpitem v písečném dně. Křídla jsou stále v dobrém stavu stejně tak jako trup letadla. Na každém křídle jsou dva kulomety které leží stále na svých místech. Letoun leží v 52 metrové hloubce.

Sagona neboli Grec

Sagona byla postavena roku 1912. Sagona je také známá jako „Grec“ protože v době potopení byla ve vlastnictví Řeků. Vrak je 53 metrů dlouhý, 8,62 metrů široký a nenaložený vážil 808 tun. Třetího prosince roku 1945 narazila do zapomenuté miny jihovýchodně od Porquerolles. Expoloze roztrhla loď na dvě části. Dnes leží v rozmezí hloubek 35 – 48 metrů.


Donator nebo Prosper Schiaffino

Postavena roku 1931 v Bergenu v Norsku. Její první jméno bylo Petite Terre a převážela banány z Francouzkých Antil do Francie. Začátkem druhé světové války se z ní stalůa válečná loď jménem Donator. Válku přežila bez poškození a byla opět přejmenována na Prosper Schiaffino. 10 listopadu 1945 když vezla náklad vína a beden narazila do zapomenuté hlubiné miny. Vrak je 78 metrů dlouhý a 12 metrů široký. Vrchní část vraku leží v hloubce 35 metrů a spodní v 51 metrech na písčitém dně.

Informace o ceně

Cena je v jednání, ale měla by obsahovat:

přístavní poplatky, vstupní taxy, 7 dní ubytování v bungalovech na pevnině, 6 dní potápění.

Cena neobsazuje:

Doprava tam i zpět ( budeme řešit individualně naplněním aut), stravování, jedno ubytování a večer při cestě zpět v nějaké proslavené vinné oblasti :-)))), buřt na ohni

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na kurz

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2022-08-11T15:30:52+00:00