Palau – nejkrásnější potápění v Micronesii

Palau, plným názvem Republika Palau, je ostrovní prezidentská republika ležící v Tichém oceánu asi 500 km východně od Filipín. Tvoří nejzápadnější součást souostroví Karolíny. Palau je skupinou 26 ostrovů a asi 300 ostrůvků, z nichž všechny kromě 6 leží uvnitř rozsáhlé laguny uzavřené bariérovým útesem. Ostrovy na podmořském hřbetě jsou na jihovýchodě lemovány mořským příkopem hlubokým 8138 m.

To co zajímá nás je neuvěřitelná podmořská nádhera. Útesy vystupující z veliké hloubkou jsou ideálními čistícími stanicemi pro četné zástupy různých druhů ryb. K běžnému vidění jsou zde rozličné druhy  a velikosti mant. V obrovských hejnech se zde prohání velké mořské simby.  To vše lemováno všudypřítomnými žraloky všemožných druhů a velikostí.  Neskutečnou nádherou jsou opravdu neuvěřitelná hejna chrochtalů, barakud či gruperů, jejichž množství je neskutečné a dech beroucí. Mimo velkých zvířat je Palau domovem neuvěřitelně nádherného mikroživota. Podvodní biologové označují Palau jako zahrádku plnou mnohožábrých plžů, pestrobarevných mandarínů. Absolutně čisté moře nezasažené civilizací a průmyslem, kde si můžete vychutnat skutečnou panenskou podvodní scenérii.

Jako vždy cestu pojmeme cestovatesko – poznávací – potápěčskou. Cesta nás povede do Soulu a nebo do Tokia. Vše bude záležet na momentální Covidové situaci a dostupnosti letenek. V jednom z těch to měst pobudeme cca 2 – 3 noci ( dle situace a města ). Po prohlídce města a nezbytné aklimatizaci se přesuneme dalším letem na samotné Palau.  Zde jsme měli dvě možnosti pobytu. Buď na safari lodi či na pobřeží v  resortu u moře. Při srovnání nabídek, jak po stránce finanční, tak po stránce pohodlí a zážitků jsme se přiklonili k safari lodi.  Na první pohled se nám zdála hotelová nabídka výrazně výhodnější, ale po prostudování všech dalších ukazatelů loď jasně zvítězila.  Hotel byl o 12.000 levnější, ale bez večeří a nápojů. S polovičním množstvím ponorů. A hlavně na půlku špičkových lokalit se z pobřežního potápění nelze kvůli vzdálenosti dostat. prostě… když jedeme takový kus světa, tak chceme to nejlepší, co je možné vidět.
Aktivity jasné… Po příletu na Palau se nalodíme na nádhernou, perfektně vybavenou loď.  Všude jsou pohodlné odpočinkové zóny po potápění s možností jacuzzi.  Z recenzí se můžeme těšit na opravdu skvělou místní kuchyni.  Na lodi budeme spát 8 nocí, k dispozici bude 6 dnů potápění s možností 4 ponorů denně.  Na trase celého týdne jsou ty největší potápěčské pecky Palau. Během posledního volného  vysycovacího dne na lodi si  můžeme udělat šnorchlovací trip na proslavené  jezero se slanou vodou s obrovským množstvím nežahavých medúz. Kdo bude chtít.
Po skončení safari a po opuštění lodě bude přímý odlet do Prahy.
Safari je vhodné pro začínající i pokročilé potápěče

Plán cesty

Plán cesty je tedy rozdělen na dvě části. Poznávací Soul a nebo Tokio a samotné potápění na Palau

Odlet z Prahy  – přílet druhý den do Soulu či Tokia, transfer do hotelu, ubytování

2. den            – odpočinek po cestě, prohlídka města

3. den            – odpočinek po cestě, prohlídka města

4. den            – odlet Palau, nalodění na loď

5.-10. den     – Potápění po nej. lokalitách Palau a okolí. 4 ponory denně

11. den            – odpočinek, šnorchlování s medúzami

12. den            – odlet do Prahy

13. den            – Přílet Praha

Informace o ceně

Poprvé zavádíme možnost si nadefinovat úroveň ubytování na lodi. Vždy nás většina lidí žádá o možnost spát v horních kajutách z důvodu bla bla bla.
Proto nyní dáváme možnost si zvolit ubytování dle svých představ. Cenu za kompletní loď jsme tedy rozpočítali tak, že příjemnější místo je o něco dražší a stejně dobré a kvalitní, ale třeba v dolních kajutách, je o něco levnější. Jsou to symbolické rozdíly, ale nám odpadne starost kam koho ubytujeme 🙂

Jsou tam 2 kajuty po dvou lidech nahoře: příplatek k ceně 4.000 kč /osoba
Jsou tam 4 kajuty po dvou lidech dole: základní cena
Jsou tam 3 kajuty po třech lidech dole: snížení ceny o 5.000 kč/osoba

Co je zahrnuto v ceně:  Kompletní program v Soulu či v Tokiu s ubytováním, potápěčské safari na Palau, na lodi plná penze s pitím typu voda, káva, čaj, kompletní potápěčský program 3 – 4 ponory denně, šnorchlovací trip na medúzy (50 US), transfer k lodi, průvodce, lahve, olovo

Co není zahrnuto v ceně: Letenka se zastávkou v Soulu či Tokiu – max. do 22.000,- Kč, jídlo a pití v Soulu či Tokiu, soft drinky a alkoholické nápoje na lodi, marine a daily taxa (160US), nitrox na týden (135US), 15 L láhev na týden (50 US),  bakšiš,  pojištění , případné nově vzniklé skutečnosti spojené třeba s Covidem

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na zájezd

Palau - perla Micronesie

Cena: 108 000 Kč

Posledních 18 volných míst!Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2021-10-19T14:32:31+00:00