Thajsko – Moře, památky a pralesy

Thajsko je naše srdeční záležitost.. Vzdyť na ostrově Lanta jsme měli 6 let naší potapěčskou základnu…

Proto se tam rádi vracíme… Známe dokonale prostředí, máme tam mnoho přátel.. prostě tento kout světa hodně dobře umíme 🙂


Rádi bychom Vás tedy pozvali do našeho ráje – na potápění s relaxem na tomto ostrově a nebo na kombinovanou cestu.. tedy ještě na pokračující dobrodružství do pralesů na severu země. Bude to jako vždy nádherná cesta do jedinečné země, proslavené svojí pohostinností. Ne nadarmo se Thajsku říká “Země věčných úsměvů“.

Naším hlavním cílem  bude ostrov Lanta, který se nachází v teritoriálních vodách Thajského království, necelé dvě hodiny dále na jih od Phi – Phi. Tento ostrov, 30 km dlouhý a 8 km široký, na nás dýchne svým osobitým kouzlem. Na jedné straně zde lze nalézt čilý denní i noční ruch a na druhé straně klidné a tiché zátoky, kde se člověk může koupat v nádherném moři sám jako trosečník na pustém ostrově.

Ubytování je v nádherných bungalovech umístěných v malém rodinném resortu v tropické zahradě hned na pláži. Ubytování je velmi příjemné. Vždy je v bungalovu kompletní vybavení, tj. klimatizace, manželská postel či  dvě postele dle přání, koupelna s toaletou a velká chladnička. Opravdu velmi pěkné.

Břehy ostrova omývá Andamanské moře, které je součástí  Indického oceánu. Na tomto poměrně rozsáhlém území, se nachází přírodní rezervace, která je proslavenou velkým množství rybích druhů a rozličností života. Mimo  výskytu mant a velrybích žraloků, které jsou vždy o štěstí a náhodě, tu vedle sebe žijí velká hejna kranasů, chrochtalů či barakud. Jsou zde krásné potápěčské lokality plné barevných korálů s výskytem vzácných mořských koníků, mnohožábrých živočichů a dalšího korálových živočichů. Prostě obrovská směsice různých druhů podmořského života.

V čase naší cesty je zde velká pravděpodobnost setkání se Žralokem velrybím – tímto obrovským dobrákem, živícím se planktonem. Setkání s ním je jedinečným zážitkem na celý život… tato největší ryby oceánu se často dobromyslně zastaví a kouká na drobné človíčky kolem s laskavým zájmem… někdy ovšem bez zájmu plave svým vytýčeným směrem. Asi díky méně zdařilé kolekci barevných neoprenů kolem… 🙂


Dalším častým pozorovaným druhem je Žralok leopardí (viz foto), který má specifické zbarvení… také tento druh je člověku neškodný… živí se drobnými korýši a rejnoky. Častým návštěvníkem jsou manty a různé typy větších i menších rejnoků.

Všechna tato větší stvoření jsou častěji k vidění proslaveném Hin Daeng a Hin Moang , což jsou nádherné korálové reefy s jedinečně barevnými korály a vzácnými druhy mořských šneků. Bude prostě na co koukat!!!

Tato výprava se hodí pro každého potápěče, jak pro začínajícího, tak i pro zkušeného… každý si najde své. Není problém ani doprovod nepotapěč a myslím, že se nudit určitě nebude!!

Po pobytu u moře je potřeba zařadit do programu i trochu poznávací kultury.  Po krásných odpočinkových dnech naplněných potápěním, masážemi na pláži zavítáme do Bangkoku. Do královského města plného historických památek, nádherných královských paláců na jedné straně a nádherného nočního života na straně druhé. Užijeme si poznání obrovské historie tohoto města a fantastické noční reje plné gastronomických specialit a dlouhých koktejlů. Navštívíme také obrovský market rozlohou menšího města, kde se dají koupit neuvěřitelné věci za opravdu směšnou cenu – od kůže, oblečení, ovoce až přírodní kosmetiku… vše..

Plán cesty

Odlet z Prahy  – druhý den přílet Krabi, transfer na ostrov Lanta, ubytování

1. den            – odpočinek po cestě, půjčení skútrů, prohlídka ostrova, večeře u Mamá

2. den            – potápění Koh Ha, relax , večerní prohlídka v Saladanu

3. den            – Potápění Koh Bida (u Phi Phi), relax, večerní koktejly na Mpa ka

4. den            – relax , výprava k majáku na konec ostrova, večeře v rybí restauraci

5. den            – Potápění Koh Ha, relax,  večerní galavečer Thajský box

6. den            – Potápění Hin Daeng a Hin Muang (best)

7. den            – Ranní trhy, výprava do starého Saladanu k mořským cikánům, nákupy

8. den            – Potápění či nepotápění dle skupinového či jednotlivého výběru, relax

9. den            – Odjezd do Krabi – prohlídka Buddhistického kláštera, přelet do Bangkoku, návštěva nočního foot marketu

10. den         – prohlídka historického centra  Bangkoku, královský palác a další památky

11. den         – prohlídka big marketu a moderního Bangkoku

12. den         – program dle chuti…. historie, obchody či kombinace všeho s masáží před cestou zpět

13.den          – odlet a ten samý den přílet do Prahy

Informace o ceně

Cena obsahuje: Přejezd Krabi – Lanta a Lanta – Krabi – všechny transfery na ostrov, 9x ubytování na ostrově Lanta v bungalovu De Luxe, uvítací drink u Mamá, povinné turistické taxy, potápěčský balíček 4 dny, vstupy do národních parků ( potápění), příplatek za Hin – daeng a Hin Muang, před odletem do Bangkoku budhistický chrám v Krabi, 4x ubytování Bangkok,  letenku Krabi – Bangkok

Cena neobsahuje: Letenku Praha – Krabi a zpět z  Bangkoku  – Praha  (cca od 22.000 –  25.000 dle přihlášení), jídlo a pití ( levno.. jidlo kolem 90 Kč normál mimo dnů potápění, tam je v ceně snídaně i oběd), zapůjčení skútru (max 250 Kč den), případné drobné transfery z přístavů a z a na letiště v Bangkoku.

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Přihlásit se na kurz

Thajsko - Moře, památky a pralesy

Cena: 39 850 Kč

Posledních 0 volných míst!Reference na zájezd

Fotogalerie zájezdu

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2023-11-30T11:42:38+00:00