Vrak lodi Zenobia

Nádherně zachovalý vrak lodi Zenobia patří mezi 10 TOP lokalita potápění k vrakům. Nachází se kousek od přístavu v Larnace na Kypru. Láká – li někoho poznávání a prohlížení krásných vraků, tak Zenobia musí být jednoznačný favorit.

Krátce k historii: Loď byla vyrobena v roce 1979 ve Švédsku. Na své první plavbě měla cestou drobné problémy se software, který nekontrolovaně napouštěl do balančních nádrží vodu. proto měla loď první neplánovanou zastávku na Krétě, kde došlo k údajnému odstranění závad. Loď teda dále vyplula a po krátké  době se závada opět objevila. Tudíž Zenobia zamířila k nejbližšímu přístavu … Larnace.., kde mělo dojít k opětovné kontrole softwaru a odstranění závad. Zřejmě se to úplně nepovedlo, protože po následném vyvezení lodi z přístavu se loď opět dostala do problémů, které vyústili k 45% náklonu lodi  a následném potopení. Dle posledních informací za loď nikdy nebyla vyplacena pojistka a vyšetřování případu se uklidilo někam pod kobereček. Postupem času se z lodi stala vynikající atrakce pro potápěče. Loď plná velkých prostor láká k bezpečnému prozkoumávání a ponory na ní patří mezi opravdové lahůdky.

Naše současnost:  Huráááá na níííí
Loď je položená na boku v hloubce od 17 do 42 metrů. Může se na ní tudíž potápět jak začátečník tak samozřejmě i pokročilí potápěči. Nejideálnější ale je mít hloubkovou specializace a absolutní pohodu budou mít ti, co zvládnou před cestou kurz  Advanced Nitrox. Ten jim umožní si připnout na žaket další hliníkovou lahvičku s vysycovacím plynem, nejlépe s 50% nitroxem. pak je to paráda, ale není to nezbytné.  Nicméně i začátečník bude absolutně nadšený. Denně budou dva ponory a v ceně je 5 dní potápění. neznamená to ovšem, že musíme všechny ponory dělat na tomto vraku. Když se nám bude chtít, tak v rámci balíčku je možné lokality prostřídat na přírodní i drobně jeskyní. Je to na nás.

Ubytování v apartmánech různých typů. Jak pro dva, tak i pro rodiny s dětmi, které by si užívali prodlouženého léta u moře.  Apartmány vždy vybaveny kuchyňkou a v areálu vždy k dispozici bazén na odpolední siestu po potápění… případně moře je poblíž.

Udělej si čas a přihlaš se do kurzu Advanced Nitrox. Potápění bude vždy bezpečnější a více si vše užiješ.

Plán cesty

Odlet z Prahy  do Larnaky, ubytování

1. den – 5 den potápění

6. den   zapůjčení skútrů a celodenní výprava po ostrově        

7. den   odlet do Prahy

Informace o ceně

Cena obsahuje: Transfer z a na letiště v Larnace, 10 ponorů z lodi bud všechny na Zenobii či i jiné přírodní lokality. Záleží na nás. Ubytování v apartmánech vybavených kuchyňkou se snídaní, lahev, olovo

Cena neobsahuje: Letenku Praha – Larnaka a zpět (cca od 6.000 –  9.000 dle přihlášení),  jídlo a pití přes den – normál ceny jako u nás, zapůjčení skútru.

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na zájezd

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2022-08-11T15:30:52+00:00