Belize


Opět jsme pro Vás připravili zimní bonbonek, který je určen jak pro potápěče, tak hlavně i pro nepotápěče – doprovod. Celý rok se někteří z nás jezdí potápět a stále slyší doma stesky bližních, že se nikam nedostanou. Tady je možnost vše napravit. Tato výprava je naprosto ideální pro kombinaci rodinné dovolené i potápění. Program je koncipován tak, aby vyhovoval párům, kde je jeden potápěč a druhý nepotápěč. Písečné pláže, slunce, teplo …

BELIZE – Atol Ambergris Caye

V očích českých potápěčů ještě neprobádaná země, leží na východním pobřeží Střední Ameriky sousedící s Guatemalou a Mexikem. Jeho břehy omývá Karibské moře, které v této části vytváří jedinečný a nejrůznorodější korálový ekosystém!!!! Na ostrovech, podobným Maledivám, se totiž nachází největší bariérový útes na západní polokouli a který je zároveň druhým největším na světě.


Máme zde několik možností potápění, ale nejpříjemnější jsou ponory na atolu Ambergris Caye, kde můžeme pozorovat neskutečně velké množství ryb a korálů. Na ponory v nejbližším okolí se vyjíždí 4 denně příjemnou lodí, kterou budeme mít sami pro sebe. Je však zajímavější se vydat na vzdálenější lokality s celodenním potápěním, na překrásné a světově známé lokality jako jsou Light house reef, turneffe reef a nebo skutečný originál Blue hole. Tyto dvě tři lokality by každý měl 100% navštívit. Zde můžeme pozorovat opravdů velké ryby – mnoho druhů žraloků od utesových, přes kladivouny až po Velrybí žraloky, delfíny. Často jsou zde k vidění také Manty.

Ubytování na atolu je zajištěno ve velice luxusním hotelovém resortu s pláží. Pokoje jsou s klimatizací. V resortu samozřejmě nechybí bazén, sportovní zařízení, několik barů, SPA s možností výběrů thajských, čínských či švédských masáží a výborná restaurace i když dražší restaurace..  Nicméně v okolí hotelu je mnoho dalších příjemných restaurací a barů k posezení…. každý si může vybrat a je z čeho si vybírat.

Program je zaměřen jak na relaxaci, tak i na potápění… Máme připravené celodenní výlety lodí na vzdálenější lokality, tak i jednorázové dvouhodinové tripy na ponor a zpět.. Prostě program je koncipovaný tak, aby jsme měli aktivní dovču s možností si taky prima zalenošit u drinku…

Délka tripu je počítána na 14 dní pobytu + plus cesta, ale je možno tuto výpravu individuálně zkrátit… nicméně cenu to příliš neovlivní, protože místní hotely jedou na 7 či 14 denní cenové výhodnější turnusy..

Informace o ceně

V ceně je zahrnuto: 14 x ubytování ve dvoulůžkových apartmánech,  2x denní potápění se 3 ponory, 2x denní potápění se 2 ponory, celodenní potápěčský trip na Blue hole – 3 ponory, celodenní potápěčský trip na Turneffe reef, 1 x noční ponor, celodenní dobrodružná výprava  na jeskyní canoning a na mayské pyramidy. ( Nepotapěč sleva 7350,- Kč)

V ceně není: Letenka do Belize (nyní poslední 24950,- kč), pojištění letenky (890,- kč) vízum, odletové taxi, noc v Cancunu (cca 500,- Kč), veškeré jídlo mimo potápěčských celodenních tripů ( ceny jídel podobné jako u nás), případné další ponory, laskonka v letadle

Cena : 48.800 Kč

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na kurz

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2022-08-11T15:30:52+00:00