Borneo – Ostrov Sipadan – světová TOP v potápěčských lokalitách světa

Sipadan – jedno ze 3 Best off potápění na světě

Jedním z nejkrásnějších míst na potápění na světě je ostrov Sipadan. Sipadan je domovem více jak 3000 druhů ryb a stovky druhů korálů. Obrovská hejna ryb se tu mezi sebou mísí jako v rybí polévce… Dravci, menší dravci, ryby, mnohožábří plži… to vše tu vytváří jedinečný ekosystem. Ostrov je známý hlubokými stěnami, které začínají jen pár metrů od břehu. Ostrov patří pod UNESCO.

Díky tomu je potápění na samotném ostrově velmi regulované.. Jen delší pobyt než 5 dní nám umožňuje se na tuto lokalitu dostat alespoň dvakrát… ale stojí to za to…

Cestu  jsme naplánovali kombinovaně… potápění a poznávací tour. Fantastické potápění a poznání na souši.

Tak cesta začínáme přeletem do Kuala Lumpur, kde v rámci aklimatizace pobudeme dvě noci.  Po příletu si odpočineme a povečeříme v čínské čtvrti nedaleko našeho ubytování. Během celého volného dne si prohlídneme jeden z nejvyšších mrakodrapů světa Petronas – Twin Towers, ze kterého je úchvatný pohled na celé město, kulinářsky uspokojíme choutky místními specialitami. prostě si užijeme atmosféru velmi zajímavého města. Druhý den velmi brzo budeme startovat na přesun na Borneo.

Borneo je největší ostrov Velkých sund s rozlohou 737 000 km2 a je třetí největší ostrov na zemi. V minulosti byl plný deštných pralesů, ale člověk už velkou část vykácel a upravil dle svého na plantáže palem na olej. Ale stále ještě je velká část ostrova velmi divoká a často velmi nepřístupná. Mi přiletíme na Malajsijskou část a transferem a později i rychlými čluny se přesuneme k našemu podmořskému ráji.

Naše cesta po moři rychlými čluny povede na vzdálenější menší ostrov, kde je umístěno ubytování a stane se na 7 nocí našim domovem.

Zde budeme bydlet a odsud budeme vyjíždět na potápěčské výpravy do okolí a i na samotný cca 20 km vzdálený Sipadan.  Velmi moderně postavený resort skýtá veškeré pohodlí, bazén, odpočinkovou zónu… prostě pohoda. Ostrov je převážně vyhledáván potápěči, ale i nepotapěči si přijdou na své. Relaxace, možnost šnorchlováni po celý den.

Co je k vidění? Na Sipadanu obrovské množství želv, kde není problém vidět za ponor 20…30 ks. neuvěřitelná hejna barakud, kranasů. Představte si, že vplavete do hejna, které se za vámi zavře a vy kolem sebe vidíte jen neuvěřitelné hejno…. neskutečné. Dalším fantastickým zážitkem jsou velká hejna, až 1,5 metrů velkých  Parot fish, přerostlých papoušků, které chroupají korály na jedné straně a na druhé straně…. no vždyť víte. Chobotnice (jeden speciální modrý druh), různé druhy žraloků, murény, mořští hadi, obrovská hejna různých druhů korálových ryb, mořští koníci, fantastický mikro svět ve velkém… prostě jedinečná krása.  Kolem ostrova, kde budeme bydlet tom samé… jen v menších číslech počtu ryb, ale i tak neuvěřitelné.

Resort: ubytování je koncipováno ve dvojlůžkových pokojích s příslušenstvím, vlastní malou terasou a pokoj je samozřejmě vybaven klimatizací. V resortu je restaurace, bar, bazén, posilovna, masáže. Potápěčské centrum, kde budeme pečení vaření.  Wifi standartní ostrovní kvality… email si přečtete, na stahování dlouhých dokumentů to úplně není. Velmi příjemné odpočinkové plochy po celodenním potápění.

Po 7 nocích opustíme ostrov a nastanou dvě varianty. Buď odlet s navazujícím letem domů do Prahy a nebo je ještě možnost se na Borneu zdržet 2 noci a navštívit deštný prales. Zde ještě stále žijí divocí Orangutani, kteří jsou samozřejmě největším magnetem. Ale mimo nich je zde k vidění kompletní průřez vše nádherného co ukrývá právě deštný prales.  Když už jsme tu, tak proč ne…..

Plán cesty

1 den: odlet z Prahy

2. den: přílet v odpoledních hodinách do Kuala Lumpur – ubytování, odpolední prohlídka čínské čtvrti a relax

3 den: celodenní program v a kolem Kuala Lumpur  – návštěva mrakodrapu Petronas, atd.

4 den: ranní odlet na Borneo, přesun na do pralesů

4. až 6 den: program deštné pralesy

6. den: přesun na ostrov blízko Sipadanu, ubytování a potápění

7 – 12 den  potápění 3 dny  3 ponory z lodi + neomezené potápění ze břehu kolem ostrova a 3 dny potápění na Sipadanu – 2 ponory denně + 1 cestou

13 den: Odlet do Kuala Lumpur

14 den: Přílet Praha

Informace o ceně

Cena zahrnuje

2x ubytování v Kuala Lumpur,  transfer na Borneu z letiště do přístavu, rychlé čluny  na ostrov do resortu a zpět, 7 nocí na ostrově včetně turistických tax, plná penze s lehkými nápoji ( voda, kafe, čaj), potápění po příjezdu, 4 dny plného potápění se 3 ponory z lodě + neomezené potápění ze břehu, 2 dny potápění na Sipadanu,  poplatky za vstup do národního parku Sipadan.

Cena nezahrnuje

letenka Praha – Kuala Lumpur – cca 27.000,- Kč + let Borneo, v Kuala Lumpur transfery do hotelu a veškerý program  ( metra, vstupy, strava – levné), soft drinky a alkoholické nápoje na ostrově ( cola, fanta, pivo atd.), nitrox (180Kč lahev), případné zapůjčení potápěčské výbavy, případné odletové taxy (o žádných nyní nevíme).. na ostrově lze platit kreditní kartou, pralesy 2 dny 12.800,- kč ( ubytování, plná penze a pití, průvodci, dopravy po parcích)

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Dan

Potápí se přes 10 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Přihlásit se na kurz

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Reference na zájezd

Martin Žemlička

Absolvovaný zájezd: Borneo-Ostrov Sipadan-světová TOP lokalita

Výlet na Sipadan a okolní ostrovy Mabul a Kapalai, patří k dalším nezapomenutelných zážitků s Octopus Divers. Jako vždy vše dopředu pečlivě zorganizované, takže vše klapalo jako švýcarské hodinky. Při cestě pod taktovkou Petra vše probíhalo jako po másle v přátelském prostředí. K tomu dobrá parta, úžasné ubytování v resortu na ostrově Mabul. Pod bungalovem mi spal Venca, tedy varan komodský, který se v resortu před lety zabydlel. Každý den výjezdy za ponory s úžasným množstvím fauny ve škále od makro po hejna různých druhů ryb, které potápěče obtékají. Nádherné velké želvy, bez kterých se neobešel žádný ponor. A po ponorech relax v bazénu s pivkem. Po osmi nocích na Mabulu se mi nechtělo odjíždět. Ale odjezd stál zato. Tedy přesun na pevninu Bornea, cca 4,5 hodiny cesty autobusem do centrální části státu Sabah (Malajsie) do deštného pralesa, kde jsme se ubytovali na břehu řeky protékající džunglí ve stylových chatičkách. A program byl nabitý. Před západem slunce výjezd na lodi po řece a sledování opičích primátů, ptáků všech barev a druhů a v noci řízená procházka deštným pralesem. Nejhezčí zážitek druhý den byl přesun malého stáda divokých slonů Bornejských přes řeku a sledování orangutána v jeho přirozeném prostředí. Byla to parádní cesta a nechtělo se domů

Fotogalerie zájezdu

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2024-06-24T10:55:06+00:00