Egypt – Severní safari


Severní cesta míří z přístavu Hurghady dále na sever a zase se do něj vrací. Tato cesta v sobě kombinuje jak návštěvy krásný vraků, tak i přírodní lokality plné korálových útesů, pro které do Egypta tak rádi jezdíme.

Navštívíme tedy vrak Thistlegorm, který patří mezi Top vraky světa. Tento vrak převážel za druhé světové války vojenskou techniku z ukončených bojů v Africe. Zde je však napadly hlídkující německá letadla a loď nekompromisně poslali ke dnu zásahem do muničního skladu. Při potápění se můžeme podívat na zachovalé motorky, nákladní auta, vedle lodi je k vidění vypadlý tank a tažná lokomotiva. Budeme proplouvat z patra do patra ve velkých nákladových prostorech. Právem je Thistlegorm neoficiálně vyhlášen jako nejkrásnější vrak na světě. Dále se podíváme vráčky lodí Carnatic, Giannis D, Chrisoula K, Dunraven atd. všechny vraky jsou v příjemné hloubce do 30 metrů a při prohlížení jsou velice bezpečné.

Nicméně přírodní lokality jsou stejně fantastické jako vraky. Cestou se jistě zastavíme na nádherných korálových útesech, které tak proslavují Rudé moře. Mezi nejhezčí patří např. Carles Reef, Umm Gamar, Giftun Soraya, Bluf point. K vidění budou rozhodně delfíni, kteří mají na cestě domovský reef, poblíž kterého se rádi prohánějí jak pod lodí za jízdy, tak i při našem samotném potápění. Velké množství murén, rejnoků trnuch či kamarádsky natěšených napoleonů nám připraví krásné chvíle pro setkání se zajímavými živočichy. Když se poštěstí zahlédneme i nějakého žraloka. Nesmíme zapomenout za všechny možné druhy korálových rybiček díky kterým si připadáte jako v akváriu.

Tato trasa je zaměřena na kombinaci přírodních krás a lehkého vrakového potápění. Vše se krásně do pohody prolíná…

Severní safari je hlavně vhodné jak pro začínající i pokročilé potápěče. Fotograficky založené lovce krásných záběrů jistě uchvátí velká hejna ryb.

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Informace o ceně

V ceně je zahrnuto: Transfer z a na letiště, plná penze + odpolední svačina, plné pití nealko nápojů ( kafe, čaj, cola, sprite, voda,…), předposlední den Velká slavnostní večeře s krocanem, všechny reef poplatky ( 21 Euro/ týden), 7 dní ubytování na lodí, 7 dní potápění, lahve, olova, česky mluvícího průvodce

V ceně není zahrnuto: Letenka, všechny letištní poplatky a váha zavazadla 15 kg + 32 kg dive bag  (9.900 Kč), tatranka v letadle, bakšiš cca 50 euro, půjčení potápěčské výzbroje, vízum (25US), nitrox (70 euro)

Cena : 20.850 Kč + 9.300 Kč Letenka

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

Potápění na zkoušku v bazénu

Vyzkoušejte si potápění na zkoušku v důvěrně známém bazénu, aby jste měli jistotu, že se Vám potápění bude opravdu líbit. Vše zařídíme, o nic se nemusíte starat. Vy jen relaxujte pod vodou. Když nebudete chtít přijít sami, tak darujte Voucher a využijte slevu pro dva lidi

Zobrazit kurz

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2021-06-07T15:10:58+00:00