Egypt – Severní safari + Tiranské ostrovy

Severní cesta míří z přístavu Hurghady dále na sever a zase se do něj vrací. Tato cesta v sobě kombinuje jak návštěvy krásný vraků, tak i přírodní lokality plné korálových útesů, pro které do Egypta tak rádi jezdíme.

Navštívíme tedy vrak Thistlegorm, který patří mezi Top vraky světa. Tento vrak převážel za druhé světové války vojenskou techniku z ukončených bojů v Africe. Zde je však napadly hlídkující německá letadla a loď nekompromisně poslali ke dnu zásahem do muničního skladu. Při potápění se můžeme podívat na zachovalé motorky, nákladní auta, vedle lodi je k vidění vypadlý tank a tažná lokomotiva. Budeme proplouvat z patra do patra ve velkých nákladových prostorech. Právem je Thistlegorm neoficiálně vyhlášen jako nejkrásnější vrak na světě. Dále se podíváme vráčky lodí Carnatic, Giannis D, Chrisoula K, Dunraven atd. všechny vraky jsou v příjemné hloubce do 30 metrů a při prohlížení jsou velice bezpečné.

Nicméně přírodní lokality jsou stejně fantastické jako vraky. Cestou se jistě zastavíme na nádherných korálových útesech, které tak proslavují Rudé moře. Mezi nejhezčí patří např. Carles Reef, Umm Gamar, Giftun Soraya, Bluf point. K vidění budou rozhodně delfíni, kteří mají na cestě domovský reef, poblíž kterého se rádi prohánějí jak pod lodí za jízdy, tak i při našem samotném potápění. Velké množství murén, rejnoků trnuch či kamarádsky natěšených napoleonů nám připraví krásné chvíle pro setkání se zajímavými živočichy. Když se poštěstí zahlédneme i nějakého žraloka. Nesmíme zapomenout za všechny možné druhy korálových rybiček díky kterým si připadáte jako v akváriu.

Samostatnou kapitolou jsou Tiranské útesy, kam jsme safari lodí ještě nejeli. Tirany se nacházejí u Sharm El Sheiku a začínají světoznámou lokalitou Ras Muhamad ( svého času patřila mezi Top deset lokalit světa).  Tirany patří mezi top lokality této oblasti.

Tato trasa je zaměřena na kombinaci přírodních krás a lehkého vrakového potápění. Vše se krásně do pohody prolíná…

Severní safari je hlavně vhodné jak pro začínající i pokročilé potápěče. Fotograficky založené lovce krásných záběrů jistě uchvátí velká hejna ryb.

Po mnoha letech jsme změnili přístup k výběru lodě. Vždy jsme se snažili jít cestou slušná cena versus slušná loď. Bohužel se tento systém úplně neosvědčil. Drobné nepříjemnosti jako né úplně dobře fungující klimatizace v horkých měsících, horší tlak vody při sprchování čí občasné netečení teplé vody, žlutá voda z trubek dané špatnou kvalitou odsolovačky vody, nestabilní kvalita zodiaků atd. vedly ke změně pohledu. Po nutné osobní návštěvě Egypta, kdy jsme separovali a ověřovali zaslané nabídky lodí s realitou, jsme uzavřeli kontrakt s majitelem lodi kvalitativně úplně jinde než v předchozích letech. Úplně nová loď s vyšším komfortem a tím i s větší jistotou, že nás nic nemile nepřekvapí a budeme se mít jako v bavlnce. Cena je sice o něco vyšší, ale není to o proti rozdílu v kvalitě lodě tak hrozné. Věříme a víme, že budete spokojeni. A to je nejdůležitější…

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Informace o ceně

Nově jsme pro Váš vyšší komfort zahrnuly do ceny všechny poplatky, které se nutně platí navíc. Přístavní poplatky, poplatky za Národní parky (všechny trasy jsou Parky),  prostě vše, aby jste na lodi mimo bakšiše ( ten je na Vás) a Nitroxu ( dle vaší certifikace) neplatili již nic co nemusíte. Také věříme, že oceníte příjemnost, že po Vás na lodi nikdo nebude vybírat tu poplatek za něco, tu zase poplatek něco jiného.

V ceně je tedy zahrnuto: Transfer z a na letiště, plná penze + odpolední svačina, plné pití nealko nápojů ( čaj, cola, sprite, voda,…), předposlední den Velká slavnostní večeře,  7 dní ubytování na lodí, 6 dní potápění, 12 L lahve, olova, všechny marine poplatky a poplatky za parky ( 80 Euro), česky mluvícího průvodce

V ceně není zahrnuto: Letenka se všechny letištními poplatky a dvěma zavazadly 23 kg + 32 kilo sport bag (11.350 Kč zařizujeme my), tatranka v letadle, bakšiš cca 50 euro, půjčení potápěčské výzbroje, nitrox ( 50 Euro týden), vízum (25 US na letišti v Hurghadě nebo v Marsa Alamu),  pivo na lodi (3 euro)

Cena : 29.950,- Kč

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2022-08-11T15:30:52+00:00