Z našeho pohledu nejkrásnější potápěčská trasa Egypta vede na velice jižně položené reefy, kterým se obecně říká St. Johnes reefy. Jejich nádhera tkví v jedinečné rozmanitosti potápěčských lokalit. Rádi bychom Vás do této jedinečné oblasti na potápění nyní rádi pozvali.

Útesy St. Johnes, se nachází téměř u Súdánského pobřeží, přibližně 20km od Zabargadu!!! Na 14 čtverečních milích se rozkládá 5 hlavních reefů, které tvoří nádhernou podvodní krajinu od překrásných korálových zahrádek až po stěny, které padají do hloubek několika set metrů, oplývající obrovským množstvím různých korálů a bohatým podvodním životem. Tyto jedinečné korálové zahrádky jsou opravdu jedinečné a pouze některá místa v Indonesii se jim vyrovnají.. Tyto reefe často lákají různé druhy žraloků a jiných větších zvířat k očistě a tím i k našemu pozorování.. Korálový život je zde úchvatný a plný života.  Různé druhy klipek, pomců, ropušnic se mísí se stády žlutých chrochtalů. Noční ponory jsou fantastické. To, co před námi ve dne trochu utíká, je v noci na dotek blízko a navíc vylézají živočiši, kteří jsou ve dne ukryti… krevety, murény na lovu… je to prostě absolutní paráda.

Velmi zajímavou oblastí ponorů na zdejších reefech jsou i překrásné lokality plné převisů a širokých tunelů mezi jednotlivými částmi reefu, kde je nádherné pozorovat lomy světel paprsků slunce. také parádní podívaná.

Hlavní lokality jsou: Malé a Velké Habili, Malá a Velká Gotta a Um El Erouk. Jestli je nějaká možnost vidět v Egyptě velká zvířata, tak je to právě tady. Když se k návštěvě zvolí správné období, je možno normálně pozorovat žraloky jak oceánské, tak šedé útesové, Manty, kladivouny, velké rejnoky.
Ale je to samozřejmě o štestí

Prostě St. Johnes reefy patří k tomu nejlepšímu, co lze v Egyptě vidět. Pojeďte s námi. Rádi Vám tu nádheru ukážeme !!!

Cestou tam i zpět navštívíme další fantastické lokality, jako např. Malahi- zahrada hlídaná bělocípími žraloky, Claudie reef a Cave reef – překrásné otevřené i zavřené jeskyní bludiště, Dolphin reef na Sataye – známý velkým výskytem delfínů, se kterými budeme šnorchlovat, Sha´ab Mahrus – vyhlášená skalní stěna skrývající mnoho jeskyněk a s možností vidět žraloky šedé, bělocípé a kladivouny. Opravdu panenská podvodní příroda !

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Po mnoha letech jsme změnili přístup k výběru lodě. Vždy jsme se snažili jít cestou slušná cena versus slušná loď. Bohužel se tento systém v Egyptě úplně neosvědčil. Drobné a někdy velké nepříjemnosti jako né úplně dobře fungující klimatizace v horkých měsících, horší tlak vody při sprchování čí občasné netečení teplé vody, žlutá voda z trubek dané špatnou kvalitou odsolovačky vody, nestabilní kvalita zodiaků atd. vedly ke změně pohledu. Po nutné osobní návštěvě Egypta, kdy jsme separovali a ověřovali zaslané nabídky lodí majiteli s realitou, jsme uzavřeli kontrakt s majitelem lodi kvalitativně úplně jinde než v předchozích letech. Úplně nová loď s hodně vysokým  komfortem a tím i s větší jistotou, že nás nic nemilého nepřekvapí a budeme se mít jako v bavlnce. Cena je sice o něco vyšší, ale není to o proti rozdílu v kvalitě lodě tak hrozné. Věříme a víme, že budete spokojeni. A to je nejdůležitější…

Poslední safari, které jsme v Egyptě měli bylo právě na této lodi a skupina byla nadšená, s tím, že již jinou loď nechtějí.

Úžijte si 7 dní na lodi uprostřed moře a potápějte pro svoji radost a pohodu

Informace o ceně

Nově jsme pro Váš vyšší komfort zahrnuly do ceny všechny poplatky, které se nutně platí navíc. Přístavní poplatky, poplatky za Národní parky (všechny trasy jsou nyní Parky),  prostě vše, aby jste na lodi mimo bakšiše ( ten je na Vás)  neplatili již nic co nemusíte. Také věříme, že oceníte příjemnost, že po Vás na lodi nikdo nebude vybírat tu poplatek za něco, tu zase poplatek něco jiného.

V ceně je tedy zahrnuto: Transfer z a na letiště, plná penze + odpolední svačina, plné pití nealko nápojů ( čaj, cola, sprite, voda,…), předposlední den Velká slavnostní večeře,  7 dní ubytování na lodí, 6 dní potápění, 12 L lahve, olova, všechny Marine poplatky a poplatky za Národní parky ( 80 Euro), Nitrox (60 Euro týden 12l lahev), česky mluvícího průvodce

V ceně není zahrnuto: Letenka se všemy letištními poplatky a dvěma zavazadly 23 kg + 32 kilo diving bag (11.350 Kč zařizujeme my), tatranka v letadle, bakšiš cca 70 euro, půjčení potápěčské výzbroje, vízum (25 US na letišti v Marsa Alamu),  pivo na lodi, v případě požadavku na 15l lahev příplatek 65 Euro (105 Euro s nitoxem)

Cena : 34.950,- Kč

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Přihlásit se na kurz

Egypt - St. Johnes Reef

Cena: 34 950 Kč

Posledních -1 volných míst!Reference na zájezd

Linda Cihelková

Absolvovaný zájezd: Egypt - St. Johnes Reef

Na safárku v Egyptě jsem byla s klukama z Octopusu již několikrát. Ale tohle poslední bylo asi nejlepší. Sešla se opravdu pohodová parta lidí, takže jak potápění, tak i “doprovodný” program na lodi probíhal v naprostém poklidu a pro mě to byl 200% relax a pohoda! Loď Farouk již něco pamatuje, ale z těch, co jsem navštívila v Egyptě ji mám nejraději. Posádka perfektní, vstřícná, milá jako vždy, kulinářské umění kuchaře – nepopsatelné. Guide Capone a Edie jako vždy plně kooperující a splňující naše požadavky a očekávání.  Samotné potápění – nádherné. Až neuvěřitelně klidné moře na ponorech i přejezdech, krásné lokality, viděli jsme žraloky, želvy (ta jedna skoro vrazila do mého (nejen)  buddíka Jiřího, opravdu obrovského rejnoka (Siba), chobotnice, delfíny i při ponorech atd… atd… atd. a jako bonus, že jsme skoro všude byli úplně sami. Shrnuto – překrásná dovolená se skvělou partou lidí, pod taktovkou Péti Zoubka, který vždy poradí, pomůže a vysvětlí. Děkujeme !

Dita Jahodová

Absolvovaný zájezd: Egypt - St. Johnes Reef

Jsem potápěčská začátečnice, tak že mnoho věcí pro mě bylo nových. Zpočátku jsem zápolila s vyvažováním, ale postupně si to sedlo. většinou jsem se potápěla ve skupině s Radkem a jeho přístup mi velmi vyhovoval. Zároveň pro mě byl skvěly zážitek, jak se s námi proplétal jeskyňkami. Co se týče nočních ponorů, dostala jsem od Radka všechny potřebné informace. jeho výuka byla jasná a praktická. Díky!!

Dušan Pavlík

Absolvovaný zájezd: Egypt - St. Johnes Reef

Doporučuji krásný výlet do kouzelných hlubin Rudého moře. Potápění u korálových útesů v oblasti St. Johnes přinesl i řadu setkání s nejbohatším podmořským životem. vše bylo umocněno perfektním zvládnutím organizačních výzev v podobě dynamického  vylepšení programu Instruktorem Radkem. Každý ponor přinesl spoustu barevných korálů, murén, žraloků, byly k vidění želvy a delfíni, při nočních ponorech lovící dravci. Díky a zase příště…

Petra Šenkapoulová

Absolvovaný zájezd: Egypt - St. Johnes Reef

Safari bylo velmi příjemné. Na lokalitách bylo relativně málo lodí, tak že ponory nebyly ničím rušeny. Zažila jsem tady jeden ze svých nejkrásnějších ponorů při prohlížení korálových zahrádek na Claudia reefu. Bylo to skvělé!!!

Fotogalerie zájezdu

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2023-08-10T15:56:22+00:00