Trasa začíná v přístavu Marsa Galib asi 280  jižně od Hurghady. My přiletíme  do Marsa Galibu a  přesuneme se na  lod ihned po příletu…

Na tuto cestu jsme se nově rozhodli využít loď Orion, na které mymí pojedeme poprvé… Je to úplně nová loď, tak se těšíme. Loď má silné motory, stabilní posádku a je vidět, že majitel z ní chce mít svoje nejlepší loď..  měla by být velmi pohodlná, prostorná a velmi dobře prostorově vyřešená. Relaxační salon na horní palubě je prostě báječný.

Cílem jsou nádherné a jedinečné útesy St. Johnes, které se nachází téměř u Súdánského pobřeží, přibližně 20km od Zabargadu!!! Na 14 čtverečních milích se rozkládá 5 hlavních reefů, které tvoří nádhernou podvodní krajinu od překrásných korálových zahrád až po stěny, které padají do hloubek několik set metrů, oplývající obrovským množstvím různých korálů a bohatým podvodním životem. Tyto jedinečné korálové zahrádky jsou opravdu jedinečné a pouze některá místa v Indonesii se jim vyrovnají.. Tyto reefe často lákají různe tyty žraloků a jiných větších zvířat k očistě a tím i k našemu pozorování.. Absolutní paráda..

Hlavní lokality jsou: Malé a Velké Habili, Malá a Velká Gotta a Um El Erouk. Jestli je nějaká možnost vidět v Egyptě velká zvířata, tak je to právě tady. Když se k návštěvě zvolí správné období, je možno normálně pozorovat žraloky jak oceánské, tak šedé utesové, Manty, kladivouny, velké rejnoky.


Noční přístaviště na Dangerous reefu či Um el Erouku skýtají dostatek klidu, kde se loď  může krásně schovat a kde je velký výskyt španělských tanečnic, trnuch, murén a klasického nočního života, atd.. Cestou zpět navštívíme další fantastické lokality jako např. Malahi- zahrada hlídaná bělocípími žraloky,Claudie reef a Cave reef – překrásné otevřené i zavřené jeskyní bludiště, Dolphin reef na Sataye – známý velkým výskytem delfínů, se kterými budeme snorchlovat, Sha´ab Mahrus – vyhlášená skalní stěna skrývající mnoho jeskyněk a s možností vidět žraloky šedé, bělocípé a kladivouny. Na jaře 2014 jsme tu natočili i dungonga.. Opravdu Panenská podvodní příroda !

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Úžijte si 7 dní na lodi uprostřed moře a potápějte se kde budete chtít.

Informace o ceně

V ceně je zahrnuto: Transfer z a na letiště, plná penze + odpolední svačina, plné pití nealko nápojů ( kafe, čaj, cola, sprite, voda,…), předposlední den Velká slavnostní večeře s krocanem, 7x dní ubytování na lodí ve dvoulůžkových kabinách s příslušenstvím a lednici,  6 dní potápění.. obvykle (ne vždy počasí a situaci při přejezdech) 3x ponor den + 1 noc, lahve, olova, česky mluvícího průvodce.

V ceně není zahrnuto: Letenka a všechny letištní poplatky (9300 Kč),  případné zvýšení nadváhy z 15 na 23 + 15 kg kg 1.200,- Kč oba směry, tatranka v letadle, bakšiš cca 50 euro, půjčení potápěčské výzbroje, vízum (25 US na letišti v Hurghadě), nitrox (70 Euro na týden)

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Linda Cihelková

Absolvovaný zájezd: Egypt - St. Johnes Reef

Na safárku v Egyptě jsem byla s klukama z Octopusu již několikrát. Ale tohle poslední bylo asi nejlepší. Sešla se opravdu pohodová parta lidí, takže jak potápění, tak i “doprovodný” program na lodi probíhal v naprostém poklidu a pro mě to byl 200% relax a pohoda! Loď Farouk již něco pamatuje, ale z těch, co jsem navštívila v Egyptě ji mám nejraději. Posádka perfektní, vstřícná, milá jako vždy, kulinářské umění kuchaře – nepopsatelné. Guide Capone a Edie jako vždy plně kooperující a splňující naše požadavky a očekávání.  Samotné potápění – nádherné. Až neuvěřitelně klidné moře na ponorech i přejezdech, krásné lokality, viděli jsme žraloky, želvy (ta jedna skoro vrazila do mého (nejen)  buddíka Jiřího, opravdu obrovského rejnoka (Siba), chobotnice, delfíny i při ponorech atd… atd… atd. a jako bonus, že jsme skoro všude byli úplně sami. Shrnuto – překrásná dovolená se skvělou partou lidí, pod taktovkou Péti Zoubka, který vždy poradí, pomůže a vysvětlí. Děkujeme !

Dita Jahodová

Absolvovaný zájezd: Egypt - St. Johnes Reef

Jsem potápěčská začátečnice, tak že mnoho věcí pro mě bylo nových. Zpočátku jsem zápolila s vyvažováním, ale postupně si to sedlo. většinou jsem se potápěla ve skupině s Radkem a jeho přístup mi velmi vyhovoval. Zároveň pro mě byl skvěly zážitek, jak se s námi proplétal jeskyňkami. Co se týče nočních ponorů, dostala jsem od Radka všechny potřebné informace. jeho výuka byla jasná a praktická. Díky!!

Dušan Pavlík

Absolvovaný zájezd: Egypt - St. Johnes Reef

Doporučuji krásný výlet do kouzelných hlubin Rudého moře. Potápění u korálových útesů v oblasti St. Johnes přinesl i řadu setkání s nejbohatším podmořským životem. vše bylo umocněno perfektním zvládnutím organizačních výzev v podobě dynamického  vylepšení programu Instruktorem Radkem. Každý ponor přinesl spoustu barevných korálů, murén, žraloků, byly k vidění želvy a delfíni, při nočních ponorech lovící dravci. Díky a zase příště…

Petra Šenkapoulová

Absolvovaný zájezd: Egypt - St. Johnes Reef

Safari bylo velmi příjemné. Na lokalitách bylo relativně málo lodí, tak že ponory nebyly ničím rušeny. Zažila jsem tady jeden ze svých nejkrásnějších ponorů při prohlížení korálových zahrádek na Claudia reefu. Bylo to skvělé!!!

Přihlásit se na kurz

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2022-08-11T14:00:17+00:00