Mexiko a jeho krásné potápění nejen v Cenotech

  Připravili jsme pro Vás nevšední výpravu za potápěním do proslavených Cenotes v Mexiku. Respektive jsme připravili cestu, která obsahuje trochu lenošení v nádherném hotelu  s all inclusive u moře, mořské potápění v Karibském moři a samozřejmě potápění v proslavených Cenotech.

Za existenci nádherných Cenotů vděčí poloostrov Yucatan svému vápencovému podloží a působení vody během dob ledových a meziledových. Jak se mořská voda střídavě zvedala a klesala, vyhloubila v podzemí labyrint chodeb, kterými proudí nejen slaná mořská voda, ale i sladká dešťová voda. Různě hustá sladká a slaná voda v podzemí vytváří vzácný jev zvaný haloklina. Voda se zde nemísí, ale je od sebe oddělená. Těžší slaná voda se drží u dna a sladká voda teče na povrchu. Hloubka přechodu mezi oběma vodami závisí na vzdálenosti od pobřeží. Uprostřed ostrova se může haloklina nacházet až stovky metrů pod povrchem. Sladká dešťová voda v cenotech je velmi průzračná, což je důsledek jejího pomalého filtrování z povrchu vrstvami vápence do podzemí. Díky působení vody vznikly v mnoha Cenotech zajímavé krápníky. Stropem také prorůstají kořeny stromů džungle, která dosud ukrývá mnohé i neobjevené Cenoty.

V zimních měsících, kdy je tady u nás v republice všude břečka a krátký zimní den, je potřeba vycestovat a dobít baterky někde u moře. Samozřejmě je potřeba uspokojit i rodinné příslušníky ne potápěče. Tato cesta vše spojuje. Tak že jedééém.

Z Prahy poletíme směr Cancún  v Mexiku a z letiště se  dopravíme do hotelu u moře, který je umístěn mezi Play Carmen a Tulůmem. Po krátkém odpočinku začíná program, který se skládá z potápění v Cenotech, potápění v moři, prohlídkových dní věnovaných Mayské kultuře a prohlídce jejich pyramid a samozřejmě k lenošení a odpočinku u moře. V hotelu all inclusive by to neměl být problém 🙂 . Program je nastaven tak, že máme v ceně 5 dní potápění – 3 dny Cenoty a 2 dny moře. Jeden den se jistě pojedeme podívat na Pyramidy starých Mayů. Zbytek programu budeme řešit individuálně dle nálady a chuti. Někdo se rád válí u moře a užívá klidu, někoho uhrane nádherné potápění v Cenotech, někdo vyrazí na celodenní výlet po blízkém Mexiku za poznáním.  Každý si může užít svých oblíbených aktivit.

V případě, že by se někdo chtěl zdržet o něco déle, tak není problém při včasném nahlášení. Hotelový objekt je žádán, tak aby bylo místo…

Slunce ….Pohoda…Moře v zimě…. Tequila originál

Plán cesty

Pátek : odjezd z Čech, přílet Cancún, transfer z letiště, ubytování

Sobota : relax, aklimatizace, dospání a začátek lenošení

Neděle – Neděle : potápění, cestování po místních památkách, lenošení, koupání, opalovačka, pití dlouhých drinků, ochutnávka jalapeňos

Pondělí : transfer na letiště, odlet do Prahy

Úterý : přílet domů

Informace o ceně

V ceně je: 

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích u moře All inclusice, 5 denní potápěčský balíček ( 3 dny cenoty, 1 den Bullshark, 1 den moře), všechny poplatky a příplatky za vstup do Cenotes, marin park, příplatek za Bullshark diving, Nitrox,  transfery z a na letiště.

V ceně není:

Letenka Praha – Cancún a zpět, dokoupení případných dalších ponorů na Cenotes cca 110 US za jeden ponor , pojištění (většinou má každý individuálně DAN)

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na kurz

Mexiko - Cenoty

Cena: 59 500 Kč

Posledních 4 volných míst!Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2021-10-19T14:32:31+00:00