Mexiko a jeho krásné potápění nejen v Cenotech

Povedlo se nám fantastické ubytování

Připravili jsme pro Vás nevšední výpravu za potápěním do proslavených Cenotes v Mexiku. Respektive jsme připravili cestu, která obsahuje trochu lenošení v super nádherném hotelu  s all inclusive u moře, mořské potápění v Karibském moři a samozřejmě potápění v proslavených Cenotech.

Za existenci nádherných Cenotů vděčí poloostrov Yucatan svému vápencovému podloží a působení vody během dob ledových a meziledových. Jak se mořská voda střídavě zvedala a klesala, vyhloubila v podzemí labyrint chodeb, kterými proudí nejen slaná mořská voda, ale i sladká dešťová voda. Různě hustá sladká a slaná voda v podzemí vytváří vzácný jev zvaný haloklina. Voda se zde nemísí, ale je od sebe oddělená. Těžší slaná voda se drží u dna a sladká voda teče na povrchu. Hloubka přechodu mezi oběma vodami závisí na vzdálenosti od pobřeží. Uprostřed ostrova se může haloklina nacházet až stovky metrů pod povrchem. Sladká dešťová voda v cenotech je velmi průzračná, což je důsledek jejího pomalého filtrování z povrchu vrstvami vápence do podzemí. Díky působení vody vznikly v mnoha Cenotech zajímavé krápníky. Stropem také prorůstají kořeny stromů džungle, která dosud ukrývá mnohé i neobjevené Cenoty.

V zimních měsících, kdy je tady u nás v republice všude břečka a krátký zimní den, je potřeba vycestovat a dobít baterky někde u moře. Samozřejmě je potřeba uspokojit třeba i rodinné příslušníky nepotápěče. Tato cesta vše spojuje. Tak že jedééém.

Z Prahy poletíme směr Cancún  v Mexiku a z letiště se  dopravíme do hotelu u moře. Po krátkém odpočinku začíná program, který se skládá z potápění v Cenotech, potápění v moři, v případě zájmu z prohlídkových dní věnovaných Mayské kultuře a prohlídce jejich pyramid. Samozřejmě nesmí chybět lenošení a odpočinek u moře.

Hotel: Podařilo se nám zarezervovat neskutečný hotel, kde není dovolení pobyt dětí, aby hosté měli absolutní klid. Objednali jsme nej apartmány pro dva, které mají velikost 100 m2 s vlastním mini bazénkem a s absolutním výhledem na oceán. Hotel je All Inclusive v opravdu vysokém standartu. Normální cena za náš pobyt by 2x převyšovala cenu, kterou dáme za ubytování nyní i s potápěním a letenkou dohromady. Opravdu se nám to podařilo. Nicméně máme jen 8 pokojů

Potápění : Počítáme s 5 denním balíčkem potápění s dvěma variantami. První den na rozpotápění bude v Karibském moři. Další tři dny potápění budou ve slavných Cenotech a zde jsou dvě varianty. Buď dva nebo tři ponory denně. Vzhledem k tomu, jak drahé jsou vstupy do těchto lokalit a ceně, která nám byla nabídnuta, tak by měla být jasná volba více ponorů, Ale byla nám nabídnuty varianty, tak bude na Vás, co si zvolíte po případném přihlášení na akci. Poslední potápěčský den budeme věnovat potápění s Bull sharks, které je prý jedinečné a fantastické. Samozřejmě je v programu možnost se místo lenošení ve volných dnech ještě věnovat potápění, ale to bude na Vás a bude to možné si navolit na místě dle nálady a chuti.

Slunce ….Pohoda…Moře v zimě…. Tequila originál…  Prostě paráda

Plán cesty

Pátek : odjezd z Čech, přílet Cancún, transfer z letiště, ubytování

Sobota : relax, aklimatizace, dospání, začátek lenošení, ochutnávka coctailů v All Inclusive

Neděle :  potápění Karibik – 2 ponory

Pondělí:  potápění 1 den Cenotes – 2 či 3 ponory

Úterý : potápění 2 den Cenotes – 2 či 3 ponory

Středa : den volna na buď lenošení či cestu za pyramidami či dalším potápěním – je to na Vás

Čtvrtek : potápění 3 den Cenotes – 2 či 3 ponory

Pátek : potápění Bull sharks – ponory

Sobota :  den volna na buď lenošení či cestu za pyramidami či dalším potápěním – je to na Vás

Neděle : odlet do Čech

Pondělí  :  přílet do Čech

Informace o ceně

V ceně je: 

Skvělé ubytování ve dvoulůžkových pokojích u moře All inclusice, 5 denní potápěčský balíček ( 3 dny cenoty, 1 den Bullsharks, 1 den moře), všechny místní poplatky a příplatky za vstup do Cenotes, marin park, příplatek za Bullshark diving, transfery z a na letiště.

V ceně není:

Letenka Praha – Cancún a zpět, dokoupení 3 ponoru na všechny 3 dny v Cenotes  2200 Kč,  pojištění (většinou má každý individuálně DAN), případné nenadále poplatky dané časem… připadný Covid, něco nového co nebylo známo atd.

Nepotápěč má nižší cenu poníženou o potápění. V případě zájmu s sebou vzít doprovod nás kontaktujte….

Dle Zákona o cestovním ruchu 159/1999 je pravděpodobné, že některé platby budou klienti hradit na místě výpravy přímo místnímu potápěčskému centru. Které to budou se vždy dozvíte na informativním schůzce k cestě. Uvedené ceny slouží pouze k orientaci v celkových nákladech na cestu za potápěním.

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Dan

Potápí se přes 10 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Přihlásit se na kurz

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Reference na zájezd

Fotogalerie zájezdu

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2023-11-30T11:42:38+00:00