Socorro – Fantazie bez hranic

Opět jsme se rozhodli navštívit jednu z absolutních TOP lokalit světa. Druhé Galapágy, lepší imitace Cocos island a další jména jasně napovídají, že to bude zase velká bomba. Po nastudování materiálů, kde jsme se dozvěděli o absolutní přítulnosti velkého množství mant k potápěčům, které si s nimi rádi hrají, velkého výskytu opravdu četných druhů žraloků, delfínů a hlavně obrovských Velrybích žraloků a Keporkaků, jsme neváhali ani chviličku.
To musíme vidět!!!!

Ostrov Socorro patří do souostroví Revillagigedos, které tvoří další tři ostrovy San Benedicto Island, Roca Partida a Clarion.  Vše spadá pod Mexickou správu a samotný ostrov Socorro je 250 mil od nejbližší pevniny. A díky tomu je stejně neuvěřitelný jako Kokosový ostrov či Darwin s Wolfem daleko za územím Galapág. Tichý oceán není tak barevný jako třeba Rudé moře či Indonésie, ale díky neuvěřitelnému množství živin je plné živočichů… od nejmenších až po ty největší. Samozřejmě počítáme s tím, že kdo by si chtěl cestu prodloužit, tak máme připravené drobné fakultativní cesty po skončení hlavní části… viz níže

Velmi jsme zvažovali dobu návštěvy, ale po důkladné analýze jsme se rozhodli pro období března a dubna. Důvod je  jasný. Chtěli bychom vidět pod vodou nejvíce co je možné a toto období se zdá absolutní.
A co se chystáme vidět pod vodou?
1.   Manta Birostris – patří mezí největší druh mant a jejich jedinečnost na Socorru je jejich absolutní přítulnost k potápěčům. Samy připlouvají k potápěčům skoro na dotek či se nechávají hladit ( samozřejmě v rukavicích). Často doprovázejí potápěče na jejich cestách. jsou prostě neuvěřitelné.
2.   Do dubna je Socorro domovem Keporkaků, kteří v těchto bohatých vodách rodí mláďata. Údajně je jich okolo ostrova stovky a stovky. právě v tomto čase, kdy jedeme. Pozorování těchto obrů patří k největším zážitkům pod vodou.
3.    Je zde velký výskyt žraloků. Kladivouni bronzový, žraloci galapážští, stříbrocípí,  žraloci hedvábní, bělocípí útesoví a někdy i tygří. Od března se zda prohánějí i žraloci velrybí. Jedna paní povídala, že je tentokrát opravdu uvidíme všichni. 🙂
4.   Delfíni a Kulohlavci – běžně jsou zde k vidění hejna delfínů skákavých, ale i se samotáři kulohlavci. Ti připlouvají na kontakt k potápěčům, podobně jako manty. Jako by delfíni okoukali toto chování právě od mant a  jejich chování  hravě napodobují.
5.   Velké množství dalšího života…. velká hejna kranasů, barracud a velkých tuňáků. Mimochodem největší tuňák, který kdy byl vyloven a změřen byl právě ze Socorra.

Plán cesty

Rádi bychom cestu za potápěním opět propojili s trochou poznání. Proto jsme se rozhodli, že v rámci nutné aklimatizace před samotným potápěním strávíme dva plné dny v Mexico city, které patří k velmi zajímavým městům. Plánujeme navštívit třeba Pyramidu Slunce, které je největší stavbou v Teotihuacánu, posvátném městě předkolumbovské Mezoameriky. Po Cheopsově pyramidě a pyramidě v Cholule je třetí největší stavbou na světě a druhou ve Střední Americe. prohlídneme historické centrum města s proslavenou katedrálou.  Ochutnáme místní speciality jak v pevném, tak i v tekutém skupenství. Mexiko má co nabídnout.

Po té přeletíme dalším letem na pobřeží, kde provedeme nalodění na naší vybranou potápěčskou bárku, na které uskutečníme jedinečný trip, na který se všichni těšíme.

Po návratu můžeme by byl odlet domů či pro zájemce ještě zorganizovat dvě možné varianty pokračujícího dobrodružství… jako je potápění v Cortezově moři  a nebo se  přeletem dostat do oblasti cenotů a tam se ještě 3 – 4 dny potápět. V případě skupinky nad 6 lidí by se to dalo naplánovat a provést.

1. den  –  odlet a zároveň přílet ve večerních hodinách do Mexico city
2. den  – aklimatizace a klidná prohlídka historického centra
3. den – celodenní prohlídka pyramidy boha Slunce
4. den – odlet do Cabo San Lucas, drobná prohlídka města, v 20.00 hod nalodění na loď, odpočinek
5. den – vyplutí a celodenní plavba na Socorro, semináře na téma “Co uvidíme”, generální briefing, večerní příjezd na San Benedicto
6.den – 10. den –  celodenní potápění 3 – 4 ponory denně,  noční šnorchlování se Silky sharks, navštívíme takové lokality jako jsou El Canyon, Boiler, Red Rocks, Roca Partida atd. Zažijeme báječná setkání s přítulnými mantami, které zde potápěče vyhledávají a hrají si v roji bublin. V mezidobí je možno si půjčit kajaky, paddle boardy, krátké prohlídky ostrovní pevniny.  Zároveň budeme pozorovat 10 druhů žraloků včetně kladivounů bronzových, tygří žraloci, velrybí žraloky, atd.  V případě šťastného dne můžeme vidět keporkaky. Fantastická setkání s mantami většinou probíhá i za přítomnosti velkého množství delfínů a kulohlavců.
11. den – Časně ráno odjezd zpět k pevnině, celodenní plavba, odpočinek
12. den – Vylodění na pevninu kolem 8.30 ráno, transfer na letiště a odlet až do Prahy opět přes Mexico city
13. den – Přílet v odpoledních až večerních hodinách do Prahy

Informace o ceně

Podle počtu lidí, kteří by na tuto cestu vyrazili je nutné zvolit loď. Nyní je vypsaná cena, když bude loď úplně plná. Máme k dispozici dvě lodě, každá s jinou kapacitou a samozřejmě se i trochu liší cenou, i když ne tak dramaticky. Opravdu bude velmi záležet kolik lidí se nám do určitého času přihlásí. Do určitého času proto, že již nyní je valná část termínů na nejoblíbenější čas návštěvy Socorra  na rok 2021 vyprodaná. Zkrátka potřebujeme do 11.11.  info, zda by jste chtěli jet.  Podle toho budeme zamlouvat  loď dle kapacity.

Co je zahrnuto v ceně:  Program a vstupy v Mexico city s  3x ubytováním, vstupy  na památky ( chram Slunce, katedrála, atd.),  9 nocí safari Socorro s plnou penzí a pitím, potápění 3 – 4 ponory denně, přístavní poplatek 75US

Co v ceně není: Letenky do Mexico city a  následně do Cabo s transfery, bakšiš  250 – 350 US, Nitrox  100 US, případně wifi 100US,  konzumace alko a soft drinků na lodi, nenadále poplatky v přístavišti ( nečekáme)

Instruktoři zájezdu

Radek

Potápí se přes 30 let a je nejvyšší Instruktor v ČR
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Petr

Potápí se přes 15 let, Instruktor a servisní technik
Poradí… Pomůže… Vysvětlí

E-mail: octopus@octopusdivers.cz
Telefon: +420 603 368 551

Fotogalerie zájezdu

Reference na zájezd

Přihlásit se na zájezd

Na tento zájezd dosud nebyly vypsány termíny. Napište nám, o jaký termín byste měli zájem.
Nezapomeňte zmínit, o který termín máte zájem

Naše příběhy z blogu

Začtěte se do příběhů, které zažíváme na našich zájezdech a kurzech

4 minut čtení

Socorro 2021

Velká výprava na Socorro Konečně….. konečně to tady bylo… nekonečné čekání na Covidem odloženou cestu do potápěčského ráje se naplnilo.  Jedeme!!! A jak to tak vypadá, tak nás už nic nezastaví. Samozřejmě jsme každý se zatajeným dechem dva dny před Přečíst

Všechny články z blogu

Naučte se s námi potápět

Poznejte krásy potápění na vlastní kůži

…nebo se podívejte na naše příběhy na Facebooku

Zobrazit Facebook

Chcete vědět o našich novinkách, cestách a nových kurzech?

2022-08-11T15:30:52+00:00